Vyriausybės vicekancleris: pedagogų atlyginimai ir toliau didės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien, gruodžio 28 dieną, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus susitiko su pedagogų profesinių sąjungų atstovais.
Susitikimo metu Vyriausybės vicekancleris išklausė pedagogų reikalavimus bei išdėstė, kokių priemonių imamasi siekiant toliau gerinti mokytojų darbo sąlygas.

Rekordiškai didės ir mokinio krepšelis

„Kalbant apie reikalavimą didinti darbo užmokestį, galiu pasakyti, jog Seimas jau patvirtino kitų metų biudžetą, kuriame numatytas tolesnis pedagogų darbo užmokesčio augimas. Mažiausiai uždirbančių – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – atlyginimas, kuris šiemet pirmą kartą po šešerių metų pertraukos augo, papildomai didės dar 7 procentiniais punktais.
Be to, 5 procentais atlyginimai didės ir pradedantiems bendrojo ugdymo mokytojams bei 3 procentais visiems kitiems pedagogams“, – sakė vicekancleris R. Vaitkus.
Jau numatyta, jog nuo sausio 1 dienos rekordiškai, lyginant su ankstesniais metais – 34 eurais – didės ir mokinio krepšelis bei beveik perpus – 1,5 mln. eurų – pensinio amžiaus sulaukusių pedagogų išeitinių išmokų fondas. Šiuo fondu jau pasinaudojo 900 senjorų – buvusių pedagogų.

Toliau optimizuos mokyklų tinklą

Pirmasis Vyriausybės kanclerio pavaduotojas pabrėžė, jog tolesnis atlyginimų didinimas priklausys nuo valstybės finansinių galimybių, tačiau Vyriausybė nuosekliai vykdo savo įsipareigojimus – išsaugoti tendenciją, kad vidutinis mokytojo darbo užmokestis būtų aukštesnis už šalies vidutinį darbo užmokesčio dydį. Tačiau pažymėta, kad rezervų yra ir pačioje švietimo sistemoje: reikia kalbėti apie lėšų, skirtų švietimui, naudojimo efektyvumą.
„Šiam tikslui pasiekti imsimės besidubliuojančių švietimo įstaigų konsolidavimo, taip pat stengsimės toliau optimizuoti mokyklų tinklą“, – teigė R. Vaitkus.
Susitikime sutarta kartu dirbti gerinant pedagogų darbo sąlygas bei nuolatos plėtoti dialogą taip siekiant išvengti streiko formų, dėl kurių dažniausiai nukenčia mokiniai. Kitas susitikimas numatytas jau kitų metų sausio 14 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto