„Vyturio“ pradinės mokyklos mokinukai – respublikinio konkurso „Šviesoforas“ laimėtojai

Nuotr. iš „Vyturio“ pradinės mokyklos archyvo

Kasdien tėveliai, išlydėdami vaikus į mokyklą, primena, kad jie būtų saugūs gatvėje. Kaip saugiai elgtis gatvėje, kelyje, kalbame ne tik namuose, bet ir mokykloje.

Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje jau daugybę metų veikia saugaus eismo būrelis „Šviesoforas“, kuriam vadovauja socialinė pedagogė Rita Bučienė. Būrelio mokiniai dalyvauja projekte „Augu saugus ir atsakingas“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC). Pagrindinis šio projekto tikslas – ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetencijas, kurti saugesnę aplinką, skatinti mokinių sąmoningumą, atsakingą požiūrį į savo, kaip eismo dalyvio, elgesį ir veiksmus. Mokiniai yra mokomi saugumo, atsakingumo, įvertina įvairias situacijas bei jas aptaria.

Kasmet vaikai dalyvauja respublikiniuose saugaus eismo konkursuose, kuriuose rungiasi su kitų rajonų mokinukais. Jau antrus metai iš eilės mūsų būrelio mokinukams šypsosi sėkmė. Jie patenka tarp geriausių ir laimi pakvietimą dalyvauti respublikiniame „Šviesoforo“ konkurso finale Kaune.
Tai – Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Jis organizuojamas įtraukiant visus 1–4 klasių mokinius.

Nuotr. iš „Vyturio“ pradinės mokyklos archyvo

Norint pasiekti finalą, teko nemažai paplušėti ir sėkmingai praeiti tris etapus. Į Kauną, Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą, vyko mūsų mokyklos saugaus eismo būrelio komanda: 1 b klasės mokinė Rusnė Sokolovaitė, 2a – Saja Jonauskytė, 3a – Džiugas Sabaitis, 4b – Viltė Klemenytė. Finale mokiniai atliko įvairias su saugiu eismu susijusias užduotis, ėjo per reguliuojamą ir nereguliuojamą perėjas, demonstravo praktinį atšvaitų panaudojimą. Konkurse dalyvavo 10 geriausių komandų iš visos Lietuvos. Komandos kapitonė V. Klemenytė ir trečiokas Džiugas neleido draugams suklysti ir komanda, vieningai atlikdama užduotis, pelnė 1-ąją vietą. Iš konkurso vaikai grįžo laimingi, jie apdovanoti naujais paspirtukais, finalininkų taure bei medaliais.
Gintarė Visockienė
Vadovo pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto