Vyturių take įamžintas naujas nominantas

2019 metų nominantas Simas Kontrimas.

Prieš kiek daugiau nei metus Mažeikiuose buvo oficialiai atidarytas Vyturių takas. Šiame take kuriama vieta, kurioje įprasminami ir parodomi talentingi mūsų rajono jaunuoliai, daug pasiekę moksluose, menuose, sporte.
Pernai už pasiekimus moksle Vyturių take buvo įamžintas Gabijos gimnaziją baigęs Vilius Mažeika, šiemet – Merkelio Račkausko gimnazijos mokinys Simas Kontrimas.

Projektas ne vienadienis

Tęstinį ilgalaikį projektą „Mažeikių vyturiai“ įgyvendina ir Vyturių taką drauge su būriu pagalbininkų puoselėja, gražina Rotary klubo „Liberta“ narės.
Projektu „Mažeikių vyturiai“ siekiama kasmet įvertinti gabius ir aktyvius mūsų rajono mokinius, pasiekusius įvairių laimėjimų tarptautiniuose, nacionaliniuose konkursuose, olimpiadose ar varžybose ir savo pasiekimais garsinančius Mažeikius, paskatinti ir kitus vaikus bei jaunimą siekti gerų rezultatų.
Be to, norima suburti Mažeikiuose gyvenančių ir po visą Lietuvą bei pasaulį pasklidusių įvairaus amžiaus mažeikiškių bendruomenę, vienyti žmones tam, kad rajone vyrautų pagarba menui, mokslui, sportui.

Talentingų žmonių rajone yra

Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ prezidentė Erika Ruginienė „Santarvei“ sakė, kad, pagal projekto nuostatus, kasmet rugsėjo mėnesį skelbiamas konkursas. Jo metu rajono formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigos teikia paraiškas su informacija apie talentingus, įvairiose mokslo srityse pasiekimų turinčius, gabius ir aktyvius moksleivius.

Akimirka iš Merkelio Račkausko gimnazijos 100-mečio renginio.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija nusprendžia, kas tampa konkurso „Mažeikių vyturiai“ tų metų laureatu.
Pirmaisiais metais buvo sulaukta 14 paraiškų į šį konkursą, šiemet panašiai tiek pat.
E. Ruginienės teigimu, paraiškų skaičių nulemia tai, kokie mokslo, sporto, meno renginiai vyksta ugdymo įstaigose, kaip mažeikiškiams vaikams sekasi nacionaliniuose bei tarptautiniuose renginiuose.
„Tikrai rajone yra daug talentingų jaunų žmonių. Ir tikrai džiaugiamės, kad kandidatų yra daug. Kartais būna sudėtinga išrinkti“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasiekimais garsina Mažeikius ir Lietuvą

Vis dėlto šiemet komisijai apsispręsti nebuvo sunku. Nugalėtoju tapo ir Vyturių take įamžintas buvo Merkelio Račkausko gimnazijos mokinys Simas Kontrimas.
„Santarvė“ ne kartą rašė apie vaikino pasiekimus, kuriais jis garsina ne tik Mažeikių rajoną, bet ir Lietuvą. Mažeikiškis yra universalus gimnazistas – jis dalyvavo dešimties skirtingų disciplinų – geografijos, ekonomikos, Europos Sąjungos istorijos, Lietuvos Konstitucijos, matematikos, chemijos, fizikos, biologijos, geomokslų, finansų olimpiadose, konkursuose ir pelnė garbingų apdovanojimų.
Praėjusiais mokslo metais visoje Lietuvoje ir pasaulyje plačiai nuskambėjo žinia apie jo laimėtą aukso medalį Baltijos šalių geografijos olimpiadoje Kaliningrade, aukso medalį – pasaulinėje geografijos olimpiadoje Hong Konge, sidabro medalį – tarptautinėje geomokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje.
„Rajone kito tokio stipraus mokinio, turinčio tokių didelių laimėjimų moksluose, kokių turi Simas, šiuo metu nėra“, – sakė E. Ruginienė.

Žinia pranešta gimnazijos jubiliejuje

Šiemet įvykiai susidėliojo taip, kad žinia apie pergalę konkurse „Mažeikių vyturiai“ ir apie įamžinimą atminimo lentoje S. Kontrimui ir Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenei buvo pranešta gimnazijos 100-mečio paminėjimo šventės metu.
„Mums buvo didžiulis džiaugsmas ir garbė šios šventės metu tą informaciją pranešti ir pasveikinti nominantą“, – teigė pašnekovė.
Vyturių take apsilankė ir pats nominantas.

Daivos Gečienės, Mažeikių rajono savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

4 Atsakymai į “Vyturių take įamžintas naujas nominantas”

 1. Klausimas parašė:

  Kodėl joms niekas nepataria už kiekvieną pieštuką nesiveržti būriu į sceną? Kodėl tiesiai nepasako, kad yra juokingos? Ir kodėl niekas nesaugo vaikų nuo tos puikybės ir kičo?

 2. Siaip parašė:

  Nu nusaukit, bet netikiu tu verslininkių nuoširdumu. Arba šeimose ant tiek nebėra nieko bendro, jog stengtis laiką uzmusinet tokiose kompanijose. Čia su baikeriai tas pats – kai žmonos veidas nebemielas, sensteleje vyrukai į būrelius buriasi. O jaunuolis – šaunuolis.

 3. Paulina parašė:

  Kodėl vaikams antkapius stato? Kodėl tėvai leidžia taip elgtis su jų vaikais? Juk tas antkapis gali būti lemtingas. Kodėl toleruojama ta reklamisčių beskonybė?

 4. Irena parašė:

  Kitaip sakant, take atsirado dar vienas į kapą panašus objektas…. labai nevykęs projektas – ir koks besmegenis tai sugalvojo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto