„Yra tokia šalis Tverai“

Sausio 30 dieną Tveruose vyko knygos „Yra tokia šalis Tverai“ sutiktuvės. Renginio metu tveriškių širdis šildė graži muzika, vietos kūrėjų eilės ir palaimintos bendrystės akimirkos.

Apie knygą „Tverų valsčius“ tveriškiai svajoti pradėjo dar 2012 metais – anuomet pradėta rinkti medžiaga ir su leidykla pasirašytas ketinimų protokolas rengti knygą apie turtingą istorinę praeitį turintį miestelį. Svajonės svajonėmis, tačiau ne visas jas pavyksta įgyvendinti… „Tverų valsčius“ užstrigo prisiminimų pusnynuose.

Prireikė beveik dešimtmečio, kad idėja išleisti leidinį apie Tverų kraštą atgytų. Prisiminę savo svajonę, tveriškiai pradėjo pūsti jau beveik prigesusią žiežirbą. Įsiplieskusi liepsna daugiau degino, nei šildė – Kultūros taryba projekto nefinansavo, rėmėjai atverti piniginių taip pat neskubėjo. Į bendruomenės prašymą „susidėti“ knygos leidybai atsiliepė ir 20 eurų pervedė vienintelis žmogus. O kainos leidyklose augo…

Tveriškiai – žemaičiai, o žemaičiai nelinkę pasiduoti. Nuspręsta, kad knygą vis tiek reikia išleisti. Tik kitu formatu – kaip reprezentacinį albumą, į kurį bus sudėta visa, kas gražiausia, kas šildo širdį: vietos poetų eilės, fotografų akimis pamatyti ir užfiksuoti gražiausi apylinkių vaizdai.
„Tegu tai bus mažytė dalelytė kraštiečių kūrybos perlų, padedančių susipažinti ir vėl iš naujo atrasti istorinius ir širdžiai mielus Tverus“, – nusprendė bendruomenė. Šį kartą pagalbos kreipėsi į merą Antaną Černeckį. Ir neapsiriko – finansavimas buvo skirtas iš Savivaldybės biudžeto. Dažais kvepiantis leidinys Tverus pasiekė 2022-ųjų pabaigoje.
Besibaigiant pirmajam šių metų mėnesiui, sausio 30-osios vakarą, albumas „Yra tokia šalis Tverai“ pristatytas bendruomenei.

Knygos sutiktuvės prasidėjo širdį svaiginančiais muzikos garsais, tačiau ne mažiau emocijų kėlė ir tveriškių poetų skaitomos eilės. „Kaip reta šiltas vakaras. Lyg žiemos pasakoje pabuvome visi…“ – džiaugėsi Tverų bendruomenės pirmininkė Rasa Mačernienė.
Bendruomenė didžiuojasi išleidusi albumą, kuriame sugulė vietos poečių Genovaitės Česnauskienės, Zofijos Vaičienės, Danutės Lukošienės eilės, fotografų Dariaus Bružo, Irenos Liškuvienės, Dianos Janulevičės ir Lauros Liutkevičienės nuotraukos.

Vakaro metu padėkota eilių ir nuotraukų autoriams. Seniūnui Antanui Zalepūgui padėkos žodžiai skirti už iniciatyvos palaikymą, parapijos klebonui Aivarui Pudžiuveliui – už palaimintas bendrystės akimirkas, muzikantams Martynui Miliauskui ir Ignui Lukošiui – už sukurtą gerą vakaro nuotaiką. Žinoma, daug gražių žodžių už tveriškiams suteiktą galimybę įgyvendinti savo svajonę išsakyta ir merui A. Černeckiui.
„Atsiprašome tų, kurie nusivylė, kad knyga nebuvo išsvajotas istorinis, storas, informacinis, jaunystės nostalgiją žadinantis „Tverų valsčius“, o meniškomis fotografijomis iliustruotas, tveriškių poetų kūryba praturtintas albumas“, – kalbėjo R. Mačernienė, pastebėjusi, kad kai kurie sutiktuvių dalyviai tikėjosi kitokio leidinio formato.

Gyvenimo kelionė apdovanoja einančius tikėjimo keliu, tad tveriškiai neslepia turintys viltį išleisti elektroninę „Tverų valsčiaus“ knygą.

Rita STANČIUKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto