Z. Vaigauskas: patekti į savivaldybių tarybas gali siekti apie 14–16 tūkst. kandidatų

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Olgos Posaškovos (ELTA) nuotr.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad per kitų metų kovo 1 d. vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus 60 savivaldybių turime išrinkti iš viso 1 tūkst. 524 savivaldybių tarybų narius, tarp jų – 60 merų.

Trečiadienį spaudos konferencijoje Seime Z. Vaigauskas sakė, kad „kandidatų turime labai gausiai“.
„Gali būti, kad kandidatų sąrašų bus apie 600, juose galėtų būti apie 14–16 tūkst. kandidatų“, – tokią statistiką pateikė Z. Vaigauskas.
Pasak jo, dabar yra užregistruoti 58 visuomeniniai rinkimų komitetai 30 savivaldybių. „Kandidatų sąrašai bus įregistruoti, jeigu bus surinktas atitinkamas parašų skaičius“, – sakė VRK vadovas.
VRK užregistravo 18 politinių partijų, kurios kelia kandidatų sąrašus visuose Lietuvos savivaldybėse.
Siekiant pristatyti kandidatus, Z. Vaigausko teigimu, VRK numačiusi leisti informacinius leidinius kiekvienoje savivaldybėje. Pasak jo, viena iš rinkimų naujovių bus regioninės laidos, kurios bus rengiamos kiekvienoje savivaldybėje ir transliuojamos per regioninę televiziją.
Savivaldybių tarybų rinkimuose VRK taip pat bendradarbiauja su įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis, su kuriomis kartu viešins rinkimus, supažindins su juose dalyvaujančiomis partijomis, kandidatais, jų programomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto