Žadama griežčiau kontroliuoti socialinės paramos gavėjus

Komitete buvo pritarta socialinės paramos teikimo aprašo pakeitimui. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Tarybai bus pateiktas siūlymas leisti Socialinės paramos skyriaus darbuotojams griežčiau tikrinti socialinę pašalpą gaunančių gyventojų buitį. Tuo bus siekiama nustatyti, ar pagrįstai gaunama parama.
Šiam projektui jau pritarta Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitete.

Tikrins pagrįstumą

Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdžiui pateiktas socialinės paramos teikimo tvarkos aprašo punktų pakeitimas. Siūloma griežtinti socialinės paramos gavėjų kontrolę.
Tarybai pritarus šiam siūlymui, Socialinės paramos skyriaus darbuotojai, atskirais atvejais atlikę buities tyrimą, galės svarstyti, ar tikrintasis paramos gavėjas pagrįstai ją gauna.
Buities tikrinimo metu bus tiriama, ar gaunantis socialinę paramą asmuo nedirba, ar būste negyvena neregistruotų asmenų,  taip pat peržiūrimos pajamos ir tikrinami kiti galimai nuslėpti duomenys.

Privalo vykdyti pareigas

Jolanta Kekytė, laikinai einanti Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas, „Santarvei“ teigė, kad galimybę surašinėti buities tyrimo aktus skyrius turėjo ir seniau, tačiau aprašo pakeitimu siekiama tai labiau akcentuoti.
Pavyzdžiui, jei žmonės neįsileistų tikrintojų į namus, būtų taikomos įstatymuose numatytos sankcijos –  neskiriama parama, sustabdomas piniginės socialinės paramos teikimas, kol socialinės pašalpos gavėjo pareigos bus įvykdytos.
Kaip pavyzdį J. Kekytė įvardijo patikrinimą, ar paramos gavėjas darbo metu išties būna namie, neuždarbiauja. Jei žmogaus nerandama namie, domimasi, ką jis veikia tuo metu.
Kelis kartus paramos gavėjo neradus namie, tai yra užfiksuojama buities tyrimo akte ir šis faktas  gali būti pagrindas taikyti sankcijas.
Iki vasaros pradžios buvo atlikti 143 buities tyrimai.

38 Atsakymai į “Žadama griežčiau kontroliuoti socialinės paramos gavėjus”

 1. neziniukas parašė:

  kodėl turčiai lengvai gauna vaikams nemokama maitinimą ir mokykliniams reikmenims pašalpas.o nepasiturintys to negauna.hm gal todėl,kad duoda kyši soc.darbuotojai. čia kalbu apie vieno kaimo soc.darbuotoją,kuri už kyši pasiturinčia šeimą paverčia varkšais.

 2. von Bock aus Dautaren parašė:

  Galvojo kaip ubagus priversti dirbti už 350 litų per mėnesį visą dieną. O Modestas nėra toks greitas – nepavys ir nepatikrins. Tschüß Miunchauzenui iš Bugenių!

 3. yes parašė:

  paramos gavejai, nepykit, o dirbt eikit.

 4. x parašė:

  Modestas jus visus patikrins

 5. Miunchauzenas parašė:

  Jo, jo, kur jau ne, Nejuokautojau? Ar žinai, kiek Lietuva – tai yra jos elitas yra praskolinęs ir prisiskolinęs be tų bedalių, kurie beveik nieko negauna? Kokio dydžio apskritai yra skola tų šaunuolių, kurie gyvena kitų sąskaita ir laiko save valstybe? Vien bankas „Snoras“ su Ūkio banku kiek milijardų nujojo, bet kažkodėl jums, kaip matau, tai visai nerūpi, tik Mažeikių miesto ir rajono nelaimėliai, tiesa? Negi norėtum kaip Stalino laikais atvaryti į Mažeikius tą jo garsiojo racionalizatoriaus Berg’o išradimą – dujų kamerą ant ratų visiems oponentams, kritikams ir vargdieniams, tiems, kuriems nepatinka oligarchų valdžia ir minimali alga, iš kurios negali pragyventi ir išlikti orūs, ania? Aš jau buvau užsiminęs apie tuos Stalino laikų specialius, nedaugiaserijinius krovininius automobilius iš «ЯГ» „ГАЗ-ААА“ serijos, kuriuos panaudodavo nepatenkintojų ir kitamanių žudymui. Prireikdavo bolševikams sunaikinti kokį tai nepaklusnų kaimą ar gatvę, ar kuopą ir pasiunčia sau enkavėdistai Berg‘o dujų vagonėlį ant ratų su užrašu „Хлеб“ ir nebėr nei liaudies priešų, nei jokių ten bedarbių ir pašalpininkų – tylu, ramu. Mano senelis pasakodavo, kad prie rusų po Mažeikius irgi važinėdavo tokie specialūs furgonai su užrašu „Duona“ arba „Хлеб“. Va į tokius furgonus Stalino laikais grūsdavo kitaminčius, liaudies priešus Rusijoje ir kitur – duodavo linksminančių dujų nukeliavimui pas Abraomą į svečius. Nėr žmogaus ir nebėr jokios problemos. Mirtis nuo alkio, bado ir ligų kur kas baisesnė nei nuo linksminančių dujų. Negi neskiriate alkano žmogaus akių nuo persiėdusio? Negi tokių akių nematote Mažeikiuose? Šiandien, gudručiai, turite darbo, o rytoj nežinia ar beturėsite, ar beišlaikysite?

 6. nejuokauju parašė:

  skusti, naikint taip pasalpininkus reik

 7. Trolis to :)))))) parašė:

  Nu ir Jonas, tai vadinama temos trolinimu, nes logiskai pagalvokit, ar realiai gali but tokiu berasciu debilu…

 8. Komentatorius parašė:

  Kas per nesąmonė? Tipo nebegalėsiu pardavinėt cigarečių ir dar gaut pašalpą? Kas čia tokie durnei?

 9. :)))))) parašė:

  Vienam iš rašančių asmenybės susidvejinimas…NU ir JONAS – tas pats asmuo ir pats sau pritaria.Daugiau negu juokinga.:)))))))))))))

 10. nu parašė:

  Pritariu Jonui, kodel mes turim dirbt, jei pasalpas moka. O tie pavidoliai, kurie pavidi musu pasalpu, patis ir dirbkit durnelei. Dar ce matai isgasdins namus tikrins, galvojat man sunku pagulet prie teliko, o dirbt manes neprivers, nueisu pas dagtarus, pasakysu kad nugara skauda, israsys atleidima ir gales kiti durnelei lapus grept. Man visiskai pokui.

 11. to to to parašė:

  Madame, pensijas moka dirbantieji, o kai jų neliks, bus išvyti iš Tėvynės – tada elito(bolševiko) anūkėlis pačią į karutį ir į miškelį arba pro balkono langą ant gatvės išmes ir kaput bus dabartinei gudragalvei, kuri turi šiandien darbą ir negalvoja apie savo liūdną ateitį – galą. Madame visai negalvoja apie jo neturinčius arba už darbą jiems nemokančius arba mokančius tik pašalpą verslinykus iš priešo malonės. Madame nežino, kiek baisių ir pragaištingų revoliucijų ir skerdynių Senojoje Europoje būtą dėl vienokių ar kitokių neteisybių ir nesiskaitymų su žmonėmis. Negi norite į senatvę šito susilaukti? Greit jau ir į gatvę nelabai galėsite ir nosį iškišti, o tai nukąs. Nematote, kaip auga nusikalstamumas ir kitos blogybės, ypač elito totali korupcija ir pan. – nebaudžiamumas?

 12. ok parašė:

  geri dedes valdzioj ,gana jiem tegu puse menesio dirba uz 350, kodel jiem laisve,. uz buta kompensacijos, uz siuksles moket nereik. greit jiem ir alaus , cigareciu duos, nes jie tinginiai

 13. to to parašė:

  tikrai pasalpininkai man pensijos neuzdirbs, pati uzsidirsiu, nuo manes nures ir pasalpininkui mokes, jum cia blogi istatymai, emigruokit

 14. Jonas parašė:

  Koke nesamone kodel as turu derpti man pasalpa priklausa ir uz buta komplensacija o dirba tik durnelei uz minimuma as daugeu is pasalpu gaunu. Kai man mokes nors 6000 pinigu tada gal pagalvosu ar absimoka dirpt o dabar patis dirpkit durnelei. O valdze visi vagei ir vage is musu ir dar pasalpas pavokt nori organizokit kas nors nuverskit vagiu valdze

 15. to jo parašė:

  Palauk, sulauksi tu senatvės ir tada va tai jau tikrai prireiks tų pabėgusiųjų pagalbos, gali neabejoti. Negi manai, kad givensi su Saule kaip tas dėdė Džo – dėdė Stalinas be niekieno paramos?

 16. jo parašė:

  bekit valio, pasalpu nereiks moket

 17. Žinoma! parašė:

  Tikrinti visus prichvatizatorius, pasiglemžusius svetimą turtą. Taip pat ir tą, anksčiau vadintą visuomeniniu-visaliaudiniu turtu, nes pateko jis daugiausia tai į raijkomo, į Kompartijos sekretorių, instruktorių, vedėjų, kolchozų pirmininkų, agronomų, buhalterių ir šiaip visokių „stukačių“ rankas, kurių anūkai dabar akis visiems čia drasko savo išmintimi, antimorale, antivisuomene, anti-Lietuva, kad galima išgyventi iš minimalios algos arba iš 350 litų pašalpos ir dar eiti už ją atidirbti ponams-draugams bolševikams, persivadinusiems į liberalijas, socialdemokratijas, kad kaimo ir miestelių „bobulkos“ nebesusigaudytų, kas prie ko, iš ko ir dėl ko? Bolševikėlių anūkėliai visai įsisiautėjo ir, atrodo, kad dar ilgai siautės. Kas turi kiek daugiau sveikatos, tas bėga iš Lietuvos ir konkrečiai – Mažeikių, kaip tik gali ar išmano pabėgti iš tos vergijos ir patyčių, iš nuolatinio mobingo darbe aplinkos.

 18. ir parašė:

  tikrintojus tikrint

 19. rimtai visai parašė:

  komentarus pasalpininkai tik raso. juokas pats. tikrint visus iki vieno. nu proto bokstai kas tai sugalvojo

 20. Užribis parašė:

  Taip, taip, reiktų patikrinti, kokie aitvarai milijonieriams milijonus sunešė ir ar jie priklausė kolaborantų ir Tėvynės iššdavikų partijai? Ar jie kartais ne stribų anūkai ten aukštai savivaldybėje tupi ir žvairuoja į paprastą, eilinį, dorą Lietuvos pilietį? Jei bus nustatyta, kad buvo Bolševikų partijos nariu ar aktyviu komsomolcu – iškart į karcerį sodinti arba išsiųsti į darbo pataisų stovyklą griovių kasti ar akmenų nešioti, kad normaliu žmogumi taptų, o ne engėju ir lupikautoju, ne ES mokesčių mokėtojų sąskaita gyvenančiu parazitu, tiesa? Patikrinimo metu, jei bus nustatyta, kad iš Mokslinio komunizmo sovietinio imperijos egzamino koks tai valdininkas ar deputatas turi didesnį įvertinimą nei trejetas – iškart diskvalifikuoti ir pripažinti aktyviu kolaborantu su priešu, negalinčiu eiti jokių pareigų valstybės tarnyboje. Jei bus nustatyta kokia tai šeimyninė kolaboranto ranga kokioje tai tarnyboje ir pan. – taip pat šalinti iš pareigų be jokio gailesčio, lygiai taip, kaip jie elgėsi su mūsų seneliais, tremdami juos į Sibirą ar tiesiog šaudydami vietoje ant Viešetės upės kranto. O tokių Mažeikiuose dar nemažai užsilikę aukštuose postose, ypač jų paveldėtojų – privilegijuotų palikuonių. O dabar mat dėl kažkokių tai 350 litų nelaimėliams kokius dantis valdžiažmogiai iš priešo malonės eiliniams žmonėms parodė. Kad tik nesusilauktumėte Dievo rustybės ar bausmės, nes gali Dievas vienąkart ir supykti dėl smurtinės visuomenės formavimo ir eilinių piliečių dirbtinio kriminalizavinimo ar kankinimo alkiu ir pjūdymo tarpusavyje.

 21. Vaidas pastarajam bevardziui parašė:

  Na va gerbiamasis, nenoriu izeist, bet pats save baudziauninku vadinat, suprask nekilmingu. Ir kodel nedrystat parasyt savo vardo? O ka pats padaret, jog valdzia kazka veiktu ir negyventu kaip karaliai? Jei gyvenat bute, ar garsiai issakete savo nuomone, kai Rancas pinigeliu pasidaryt sugalvojo? Ne, tik paburnojot su kaimynu prie butelio, kokia valdzia bloga, ane? Ir tokiu pvz. galima rast daug. O pilietiskumas ir prasideda nuo to, jog pilieciai garsiai isreiskia savo valia, tada ir valdzia pradeda atsizvelgt i visuomenes nuomone. O dabar – kokia visuomene, tokia ir valdzia…

 22. Vaidui gudručiui parašė:

  Taip, taip – yra darbų už dyką, be jokios abejonės. Tik žiūrėkit, kad patys kartais netyčia jų netektumėte. Veltui milijonus gauna iš EU, bet prunkščia dėl 350 litų nelaimėliams. Pirmiausia tai elitas dirbt nemoka ir gyvena skolon – kitų sąskaita, prisiėmęs tiek milijardų skolon ir gyvena sau kaip karaliai nieko neveikdami ateities kartų sąskaita. Ir dar nori, kad jiems veltui eiliniai(nekilmingieji) žmonės dirbtų. Greit beliks milijonas kokis Lietuvoje ir galėsit tada dar labiau mandravot, kad labai daug darbų Mažeikiuose yra, ane?

 23. Vaidas parašė:

  Bet kaip matau nera taip blogai, va pasalpiniai ir kompus turi ir komentarus gali rasinet. Issiugdem „nasarniku“ gvardija, dabar ta gvardija vietoj padekos dar ir akis ims draskyti. Kiek dirbantis ir kuriantis zmogus islieja prakaito, kiek sumoka mokesciu, o cia mat atsiranda degradu, kurie dar pretenzijas drysta reikst, veltui pinigus gaudami. Yra pilna darbu, ai bet jums dirbt neapsimoka ane, perst ir gert alu ant sofos geriau. P.s. Turiu omeni tuos ilgalaikius nasarnikus, nenorejau izeist tu, kuriems netiketai praradus darba, prireike pasalpu…

 24. pasalpininkai parašė:

  ko laukiat emigruokit, mum jum pasalpu nereiks uzdirbt, o jus valiuta ten skaiciuot tik spesit.ko laukiat, jug cia jum blogai

 25. parašė:

  Pašalpos tai pašalpos geriau Jūs pažiūrėkit kai jie tas pašalpas gauna, kur jas padeda. Pasidomėkit ar jiems iš viso jos reikalingos, nes kai gauna pašalpas, kelios dienos ir jos nebėra, nes tada vyksta baliai festivaliai, bet neilgai, o paskui neturi iš ko valgyti nusipirkti ir vėl jiems blogai valstybė nepadeda, o patiems pasirūpinti savimi nereikia. Aš čia nekalbu apie visus, bet apie daugelį iš jų, nes jie nenori dirbti baisiai tinginiai, nes jiems ir taip gerai.

 26. gaila parašė:

  tevai pasalpas gauna, jau ir ju vaikai kitaip gyvent nemoka, tik pasalpos galvoj, rimtai juos tikrint reikia, mes uz minimuma nesedim dirbam, darbo vietoj bunam, o jie uz pasalpas tegu namie darbo valandom guli

 27. anonimas parašė:

  padarykit anonimine tel linija, lietuviai paskus, nespesit tikrint. rimtai jug gaila valstybes pasalpas svaistot, dirbt jiem laikas

 28. aha parašė:

  tai neiimkit tu grasiu, eikit dirb. nebenorit, nes jum neapsimoka. pasakojat darbo nera, prisipazinkit tingit

 29. lietuvis parašė:

  kad gauni tuos kelis grasius tai nereiskia kad jau niekur negali iseit is anksto suderinus vizito laika ….prasom kaip sakant prie stalo o kitu laiku …maza kokiu zmogui reikalu gali atsirast ..na tarkim buvo pavenciuose pas drauga ar dar kur …taip isein jei gauni tuos kelis grasius tai jau teisiu juokiu

 30. verslininkas parašė:

  apsurdas…. zmogus laisvas eina kur nori, o kas priklauso jam neturi teises niekas atimti.

 31. to taip parašė:

  Bijai,kad tikrintojai pamatys už nelegalias pajamas įsigytus prabangius baldus,išmaniąją techiką ir euroremontą?

 32. taip parašė:

  ko dar neprisimastysit,gal ir darbo vietu sau pasididinsit,o i mano nuosavybe t.y. mano namus gali patekti,kaip zinia ne kiekvienas susimastes.nejaugi i pasalpa gaunancio piliecio namus jau gales eit kikivienas klerkas to dar betruko,cia jau zmogaus teisiu pazeidimas.patys pasiziurekit kieno islaikomi gyvenat….

 33. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  „…taip pat peržiūrimos pajamos iš prichvatizacijos ir tikrinami kiti galimai nuslėpti duomenys“, pavyzdžiui, ar valdininkas ir deputatas priklausė Bolševikų partijai ar ne, ar buvo Komsomolo aktyvistas ar ne? Ar buvo LK(bolševikų)P CK Pirmojo sekretoriaus drg.AMBalo rėmėjų gretose ar ne? Ar nemušinėjo lydekas Šekšnėje su elektra ir pan.? Buvo okupantų padlaižiu ir kolaborantu ar ne? Tiki šviesia Žečpospolitos ateitimi ar ne?

 34. rimtai parašė:

  norejau pasalpininke idarbint prie ukio darbu, jai neapsimoka uz tukstanti litu, ji pasalpos gauna 1030,be dokumentu ji sutinka, o moteriske ne tingine, nu pati valdzia juos islepino, nu tikrai nerizikuosiu jai moket juodais pinigais

 35. taip taip parašė:

  tikrintojai kaimyne sampo buteliuka idejo, rafaelo , o ji nemate, kad sugyventinis po troba sliauzioja, ir kaimynem nesigedina pasakot, o ka jei tokie tikrintojai

 36. Rita parašė:

  nu sujuokina tikrins darbo metu ,as gaudama 350 lit ,tasaus visa diena po parduot kur ka ismes nukainuota ,nes kitko neiseina ipirkt,nu visai vaziuojam zemyn ponulei su jusu naujais istatymais.

 37. hm parašė:

  jeigu esi socialinės paramos gavėjas, tai kaip čia suprasti, niekur iš namų negali išeiti ir tik juose sedėti

 38. taip parašė:

  Tegu save geriau kontroliuoja. Važinėjas su tarnybiniais automobiliais, dukreles iki stoties paveža ir dar nežinia kur važiuoja. Tik paprastą žmogų visi temato, tegu valdininkai pirmiausia nuo savęs pradeda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto