Žaidimų aikštelėse tyko pavojai

Mažeikių rajone šiemet jau įrengta 14 žaidimų aikštelių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga atliko tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kur labiausiai trūksta vaikų žaidimų aikštelių.
Mažeikiai atsidūrė statistinės lentelės viduryje, tačiau nors ir esant pakankamai aikštelių, jose vaikų tyko pavojai.

Mažeikiai – viduryje

Tyrimo dokumente teigiama, kad vaiko teisė žaisti ir aktyviai ilsėtis yra ne mažiau svarbi nei kitos vaiko teisės ir yra neatsiejama nuo pastaraisiais metais pabrėžiamo vaikų sveikos gyvensenos ugdymo bei vaikų nutukimo problemos mažinimo, taip pat vaikų užimtumo problemos sprendimo. Todėl ir buvo atliekamas tyrimas siekiant išsiaiškinti, kuriems rajonams reikėtų labiausiai pasitempti siekiant užtikrinti vaikų teises.
Atliktas tyrimas parodė, kad geriausia situacija yra Visagino, Vilniaus, Palangos miestuose, Molėtų rajono savivaldybėje, kur viena žaidimų aikštele dalijasi iki 100 vaikų.
Blogiausia situacija yra Klaipėdos, Tauragės, Jonavos ir kaimyniniame Skuodo rajone, kur vienoje aikštelėje turėtų susispausti net iki tūkstančio vaikų.
Mažeikiai atsidūrė 32 vietoje iš 54. Rajone yra 89 vaikų žaidimų aikštelės, kurias dalijasi per 11 tūkstančių vaikų. Vidurkis: viena aikštelė tenka 125 mažiesiems.

Įrengia naujas

Tyrime teigiama, kad 2012 metais Mažeikiuose ir rajone planuojama įrengti 8 vaikų žaidimo aikšteles bei 6 sporto aikštynus.
Mažeikių seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius patvirtino, kad rajone šiemet jau įrengta 14 žaidimo aikštelių, taip pat Reivyčiuose Savivaldybės lėšomis rengiama futbolo aikštelė.
Specialistas pasakojo, kad nemažai naujų žaidimų vietų įrengia bendrovė „ORLEN Lietuva“, taip pat gyventojai, savo iniciatyva ir bendradarbiaudami su įmonėmis, gauna šiek tiek lėšų vaikų laisvalaikio vietoms įrengti.
Daugiausia pinigų aikštelėms yra skiriama iš investicinių fondų.

Pildo kasmet

Be naujų aikštelių įrengimo, miesto seniūnija užsiima ir senųjų priežiūra – kasmet pildomos bei tvarkomos smėlio dėžės.
Seniūno pavaduotojas teigė, kad šiemet Mažeikiuose smėliu užpildytos bei sutvarkytos per 30 vaikų žaidimų vietų, smėlio taip pat nuvežta ir į Ventos paplūdimį.
„Smėlio dėžės pildomos, bet ne visos, nes jų yra labai daug“, – akcentavo seniūnas, kuris teigė, kad yra ne tik atvežama smėlio, bet ir remontuojami įrenginiai – kasama velėna, atnaujinami bortai, atliekami kiti darbai.
Pasak pavaduotojo, dėžės yra tvarkomos iš eilės, tačiau esant bendrijų atstovų ar namų seniūnaičių pageidavimui, seniūnija dėžę gali užpildyti ir nelaukdama eilės.

Tiriama ne visur

Savivaldybės gydytoją pavaduojanti Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyr. specialistė Daiva Jurkūnienė pasakojo, kad pagal galiojančias higienos normas privalu, jog žaidimų aikštelės būtų saugios – nebūtų aštrių kampų, būtų įrengti sutvirtinimai, aikštelės parengtos taip, kad vaikai nesusižeistų krisdami, smėlyje nebūtų duženų bei kitų pavojingų atliekų.
Pagal galiojančias normas, vaikų smėlio dėžėse privalu kasmet pavasarį keisti smėlį, jį sukasti. Dėžes būtina saugoti nuo dergiančių laukinių gyvūnų, kadangi vaikai gali užsikrėsti kirmėlinėmis bei parazitinėmis ligomis.
„Kiemuose esančios smėlio dėžės tiriamos sveikatos centro nebent pageidaujant bendrijoms“, – pridūrė D. Jūrkūnienė, teigusi, kad žaidimų aikšteles, esančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų teritorijose, pagal šiuos kriterijus privaloma tikrinti kasmet, o esančios daugiabučių kiemuose yra pačių gyventojų reikalas.
Specialistės teigimu, aikšteles, esančias kiemuose, turėtų prižiūrėti ir patys gyventojai, o norėdami jas ištirti dėl kirmėlių, parazitų ar gyvūnų ekskrementų, turėtų kreiptis į Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialą.

3 Atsakymai į “Žaidimų aikštelėse tyko pavojai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    SMĖLIO Į SMĖLIO DĖŽES!

  2. KLAUSIMAS parašė:

    „Reivyčiuose Savivaldybės lėšomis rengiama futbolo aikštelė.“Labai įdomu,kur ta aikštelė, nes kažkaip nesimato,kad Reivyčiuose ją kas įrenginėtų….

  3. hmmm parašė:

    Alfredas neblogai isitryne, megsta lengva gyvenima sitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto