Žaisdami ir kurdami vaikai pažino geometrines figūras

Nuotr. iš lopšelis-darželis „Gintarėlis“

„Nykštukų“ ir „Voveryčių“ grupių vaikai kartu su mokytojomis nuo sausio 15 iki sausio 19 dienos vykdė projektą „Apvalios ir kampuotos“. Projekto tikslas – ugdyti gebėjimą atpažinti ir įvardyti geometrines formas aplinkoje per STEAM, kūrybines, menines, fizinio aktyvumo veiklas. Siekta, kad ikimokyklinukai pažintų savo aplinką bei daiktų savybes-formas.

Ugdytiniai žaismingai pažino pagrindines geometrines formas (apskritimą, trikampį, kvadratą, stačiakampį). Vaikai įvairias figūras atrado žaisdami ir pasirinkdami jiems priimtiną pažinimo formą: figūras šaldė lede, po to laisvino, puošė figūras pasirinktomis medžiagomis, keliavo į svečius pas figūras ridendami kamuoliuką, žaidė įvairius stalo žaidimus, skirtus formoms pažinti, atliko menines-kūrybines užduotis, žaidė judriuosius žaidimus grupėje ir lauke, naudojo išmaniąsias technologijas, kurios padėjo įtvirtinti žinias apie geometrines formas.

Nuotr. iš lopšelis-darželis „Gintarėlis“

Veiklų metu ugdytiniai lavino smulkiąją ir stambiąją motoriką, rankų ir akių koordinaciją, matematinius įgūdžius, dėmesį, atmintį, kūrybiškumą, vaizdinį suvokimą.

Į projektinę veiklą aktyviai įsitraukė ir tėvai, kurie kartu su vaikais namuose kūrė geometrinę formą iš pasirinktų medžiagų ir ją nufotografavo. Mokytojos surengė šių fotografijų parodą „Apvalios ir kampuotos“.
Džiaugiamės pavykusiu projektu, kurio metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Dainora RUŽAUSKIENĖ,
Rita GAPŠEVIČIENĖ,
ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytojos
Ugnė PABRĖŽAITĖ,
mokytoja

Nuotr. iš lopšelis-darželis „Gintarėlis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto