Žalioji vėliava atkeliavo į „Giliuką“ ir „Žilvitį“

Pirmą kartą Žaliosios vėliavos buvo įteiktos Mažeikių ir Tirkšlių lopšeliams-darželiams „Giliukas“ bei „Žilvitis“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=375 template=caption]Ketvirtadienį Tirkšlių pušyne vyko Žaliosios vėliavos ir Tarptautinių gamtosauginių mokyklų programos sertifikatų įteikimo ceremonija. Pirmą kartą Žaliosios vėliavos buvo įteiktos Mažeikių ir Tirkšlių lopšeliams-darželiams „Giliukas“ bei „Žilvitis“.


Išskirtinis rajonas 

Tarptautiniai gamtosauginių mokyklų programos sertifikatai buvo įteikti ir kitoms rajono ugdymo įstaigoms, jau turinčioms Žaliąsias vėliavas bei keletą metų iš eilės sėkmingai vykdančioms gamtosauginę veiklą.
Žaliąsias vėliavas ir tarptautinius sertifikatus lopšelių darželių „Giliukas“ ir „Žilvitis“ atstovams  įteikė Lietuvos Žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis.
„Mažeikių rajonas yra išskirtinis tuo, kad nė viename kitame  rajone nėra tiek daug ugdymo įstaigų, įsijungusių į gamtosauginę veiklą“, – sakė svečias.
Tačiau jis pastebėjo, kad aktyviausi yra lopšeliai-darželiai, o ne mokyklos.


Įteikta už pasiekimus 

Naujokams, prisijungusiems prie gamtosauginės veiklos, Tarptautinis gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava įteikta už pasiekimus darnaus vystymo švietimo srityje ir kryptingą lopšelio-darželio ir visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą. 
Lopšelio-darželio „Giliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Paulauskienė susirinkusiuosius informavo, kad per pirmuosius gamtosauginės veiklos metus buvo surinkta daugiau nei tona elektroninių atliekų.
„Dalyvavimas šioje veikloje – tai būdas plėsti ekologines žinias, aplinkosaugos savišvietą bei siekti užsibrėžto tikslo. Taip pat tai puiki galimybė išjudinti tėvelius aktyviau bendradarbiauti su socialiniais partneriais bei įsiklausyti į vaikų mintis“, – kalbėjo V. Paulauskienė.


Turi tęsti veiklą 

Pasveikinti pirmą kartą gaunančiųjų Žaliąją vėliavą atvyko ir vienų pirmųjų mūsų rajone įsitraukusių į gamtosauginę veiklą Renavo pagrindinės mokyklos atstovai bei kolegos iš kitų mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Prie sveikinimų prisidėjo ir rajono valdžios bei Tirkšlių seniūnijos atstovai. 
Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatas buvo įteiktas ir šiais metais į gamtosauginę veiklą įsitraukusiam lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“. Jei sėkmingai bus vykdoma gamtosauginė veikla visus metus, kitąmet Žalioji vėliava pasieks ir šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą.
Trylika Mažeikių rajono ugdymo įstaigų, iki šiol gavusių Žaliąsias vėliavas, turi ir toliau tęsti savo pradėtą darbą, norėdamos gauti šį tarptautinį apdovanojimą ir kitais metais.

4 Atsakymai į “Žalioji vėliava atkeliavo į „Giliuką“ ir „Žilvitį“”

 1. mmm parašė:

  Ir kas iš to?

 2. klausimas parašė:

  Nuoširdus ačiū už ATSAKYMĄ.

 3. Atsakymas parašė:

  Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvauja „Delfinas“, „Bitutė“, „Buratinas“, „Pasaka“, „Berželis“, „Kregždutė“, „Eglutė“ ir jau minėti „Žilvitis“, „Giliukas“, „Gintarėlis“. Tai čia tiek darželių…

 4. klausimas parašė:

  O sunku buvo išvardinti kitus darželius ir mokyklas,ne tik ,,Giliuką“ ir ,,Žilvitį“?Man įdomu, o informacijos nėra…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto