Žemaičiai mini tautos vienybės dieną

Žemaičių tautos vienybės diena Mažeikiuose rengiama jau ketvirtus metus iš eilės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

[nggallery id=174 template=caption]Penktadienį įvyko jau tradicinė Žemaičių kultūros draugijos Mažeikių skyrius su  Žemaičių motoklubu organizuota Žemaičių tautos vienybės diena, skirta paminėti  Durbės mūšį.  Kaip ir kasmet, Mažeikiuose praūžė motociklininkų bei kitų transporto priemonių kolona, o po to šventė persikėlė į Ventos paplūdimį.

Vyksta ketvirtus metus

Kaip ir kasmet, žemaitiška artibutika papuošti metaliniai baikerių žirgai bei palaikančiųjų automobiliai triukšmingai suko ratą aplink miestą važiuodami pagrindinėmis miesto gatvėmis.
Vėliau kolonos dalyviai pasuko į Ventos paplūdimį, kuriame vyko pagrindiniai šventės renginiai ir koncertas. Renginio dalyvius linksmino muzikantų grupės iš Mažeikių ir Plungės, vaikų meno kolektyvai.

Vyksta jau ketvirtus metus

Liepos 13 dieną švęsti Žemaičių tautos vienybės dieną nusprendė Žemaičių kultūros draugijos nariai, kadangi tądien prieš daugiau nei septynis amžius įvyko Durbės mūšis, kuriame žemaičių kariuomenė nugalėjo vokiečių ordiną ir parodė tuometinę žemaičių galybę.
Žemaičių tautos vienybės diena Mažeikiuose rengiama jau ketvirtus metus iš eilės.

Rytis SAVICKIS

Daugiau informacijos – kitame „Santarvės“ numeryje

4 Atsakymai į “Žemaičiai mini tautos vienybės dieną”

 1. to dariui parašė:

  ne lietuviu laimejima, o ZEMAICIU ;)

 2. dalyvis parašė:

  kur butu galima pamatyti foto ?

 3. darius parašė:

  Durbės mūšis buvo didžiausias XIII a. ir XIV a. lietuvių laimėjimas per karus su Vokiečių ordinu. Jis parodė Žemaičių žemių konfederacijos jėgą.Durbės mūšis sužlugdė Vokiečių ordino bandymą greitai užgrobti Žemaitiją, iki XIII a. aštuntojo dešimtmečio sustabdė jo veržimąsi į rytus. Tai leido sustiprėti Lietuvos valstybei.VALIO!

 4. Valio! parašė:

  Šaunuoliai! Tęskite tradicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto