Žemaičių Kalvarija nepaisant lietaus nušvito spalvomis

Prasidėjęs rugsėjis ne pirmus metus dovanoja vieną įsimintiniausių renginių mūsų rajone – šviesos ir muzikos festivalį „Šviesos ieškok naktyje“. Ši šventė kaskart pakviečia į Žemaičių Kalvariją, nes būtent čia iniciatyva gimė ir štai jau aštuntus metus kuria savo tradiciją. Įprasta, kad festivalis organizuojamas pirmąjį rugsėjo penktadienį. Šįkart taip sutapo, kad renginys vyko pačią pirmąją rudens dieną – rugsėjo 1-ąją.

Tiesa, kalendorinis ruduo lyg tyčia atnešė ne itin gerą orą – lietus į dienos pabaigą prausė kaip reikiant. Dėl to festivalio organizatoriams – Žemaičių Kalvarijos kultūros centrui – teko koreguoti turėtus planus. Dalis programos buvo perkelta į kultūros centrą. Nepaisant to, šventė su savo šviesų instaliacijomis papuošė miestelį, o ir geros nuotaikos netrūko klausantis muzikos, skambių atlikėjų dainų.

Festivalis „Šviesos ieškok naktyje“ kaskart Žemaičių Kalvariją papuošia įvairiausiomis dekoracijomis, šviesų instaliacijomis ir pan. Šįsyk gal jų buvo kiek mažiau, tačiau tos, kurios buvo pastatytos, traukė akį. Sukurti festivalio nuotaiką Žemaičių Kalvarijoje padėjo vietos kultūros centras, Šarnelės bendruomenė, Žemaičių Kalvarijos seniūnija ir bendruomenė „Gardai“, kolektyvas „Šokių vizija“. Prisijungė ir Sedos (Mažeikių r.) kultūros centras, kalvariškis Remigijus Gimbutas. Tą vakarą šviesomis sutvisko ir Žemaičių Kalvarijoje esantys senelių namai, bazilika.

„Džiaugiamės, jog, nepaisant mums grasinusios audros ir lietaus, vis tiek gerai praleidome laiką. Buvo smagu pasidžiaugti visomis instaliacijomis, o ir muzikinė šventės dalis visiems patiko. Džiugu sulaukti gerų atsiliepimų apie festivalį“, – po šventės kalbėjo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė.

Tą vakarą festivalio dalyviams koncertavo vietos kultūros centro kolektyvai, Rietavo savivaldybės kultūros centro liaudies muzikos kapela „Subata“, Akmenės kultūros namų romansų grupė „Akmenės vyrai“ ir kt. Nenuobodžiavo ir vaikai. Juos linksmino į svečius užsukęs meškinas, buvo surengta įdomių bandymų laboratorija, lauke pavyko surengti burbulų šou!

Festivalio pagrindiniu akcentu tapo „Ugnies teatro“ iš Kauno pasirodymas. Lazerių ir šviesų šou paremta programa nustebino ne vieną. „Trumpai, bet tikrai paliko įspūdį“, – pasirodymą įvertino R. Jokubauskienė. Ji pridūrė, jog turbūt reikia džiaugtis tuo, kad buvo priimtas sprendimas šiais metais į programą įtraukti būtent lazerių šou, nes priešingu atveju pasirodymo surengti kultūros centre nebūtų galėję, taigi ir festivalis tikrai būtų buvęs ne toks smagus.

Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto