Žemaičių Kalvarija vėl nušvito!

Rugsėjo 2-osios vėlyvą vakarą Žemaičių Kalvarija pakvietė į išskirtinį renginį – šviesos ir muzikos festivalį „Šviesos ieškok naktyje“. Tradicinis, bet visada sugebantis nustebinti, žmonių laukiamas, dovanojantis malonių reginių – toks šis festivalis. Šiemet, beje, neapsiėjęs ir be staigmenų – svečių iš Latvijos – ekstremalių dviratininkų komandos – pasirodymo.

Kaip prisiminė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė, festivalis „Šviesos ieškok naktyje“ miestelyje pradėtas rengti dar 2016 metais, kai Žemaičių Kalvarija buvo tapusi Lietuvos mažąja kultūros sostine. Tada gimusi idėja organizuoti išskirtinį renginį ne tik kad neužgeso, bet metams bėgant vis labiau įtvirtina tradiciją visus pakviesti pasidžiaugti prasidėjusiu rudeniu, o su juo kartu – ir šviesos ir muzikos festivaliu.
Kasmet organizatoriai stengiasi sugalvoti ką nors įdomesnio ir išskirtinesnio. „Jau turėjome lazerių, ugnies šou, įgyvendinome šviečiančio fontano idėją, tad šįkart festivalio akcentu tapo dviratis“, – pasakojo R. Jokubauskienė.

Renginio pradžioje išmone pasižymėjusių kalvariškių dėka surengtas dviračių paradas. Šviečiančiomis lemputėmis ir girliandomis papuošę transporto priemones parado dalyviai apsuko garbės ratą aplink miestelyje sustatytas šviesų dekoracijas ir simboliškai davė pradžią festivaliui.

„Šviesos ieškok naktyje“ metu Žemaičių Kalvarijos miestelis nušvinta tiesiogine to žodžio prasme. Sutemus apšviečiamos pagrindinės įstaigos: kultūros centras, gimnazija, aišku, bazilika ir kt. Šiemet nuostabiai atrodė Vytauto Mačernio muziejus bei jo aplinka. Negana to, čia tą vakarą surengta žvakių liejimo edukacija, festivalio dalyviai taip pat galėjo užsukti ir susipažinti su muziejumi. Šviečiančių instaliacijų buvo galima pamatyti įvairiose Žemaičių Kalvarijos erdvėse. Smagu, kad šįkart festivalyje dalyvavo senelių globos namai, savo lemputėmis papuoštas kompozicijas pristatė Žlibinų kultūros centras, Alsėdžių bendruomenė, aišku, ir vietinės Žemaičių Kalvarijos organizacijos ir įstaigos. Kaip visada maloniai stebino tą vakarą įžiebta Žvaigždžių alėja, kurios kūrėjai – Žemaičių Kalvarijos Alksnų ir Naujamiesčio gatvių gyventojai.

Akį traukiantis vaizdas vilioja ne tik vietinius gyventojus. Į festivalį paprastai renkasi ir svečiai iš aplinkinių kaimų, Plungės, netgi iš kitų rajonų. Organizatorių džiaugsmui, žmonės tikrai yra pamėgę šį renginį. „Šiemet kaip niekad labai daug sulaukėme jaunimo“, – pažymėjo R. Jokubauskienė. Pasak jos, turbūt prie to prisidėjo šiųmetė programa, kurioje buvo numatytas ekstremalus, specialiai tamsiam paros laikui pritaikytas dviračių šou, kurį parodė svečiai iš Latvijos „Greentrials“. Abejingų nepaliekanti jų programa „Greentrials Bike Tour“ buvo skirta būtent kalvariškių festivaliui.
„Latvių programa buvo parengta būtent mums. Įprastai jų komanda savo pasirodymą rengia dieną, o dabar turėjo pritaikyti ir dviračius, ir rampas naktiniam pasirodymui“, –
kalbėjo R. Jokubauskienė. Panašu, kad šou žiūrovams paliko įspūdį: netrūko ir aplodismentų, ir susižavėjimo šūksnių.

Festivalis „Šviesos ieškok naktyje“ yra ne tik šviečiantis, bet ir muzikuojantis. Tad šviesos instaliacijų vaizdą papildė muzikos garsai: susirinkusiesiems koncertavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvai, Mažeikių kultūros centro kapela „Šerkšnė“, Ryškėnų kultūros centro kolektyvai.
Daiva GERIKIENĖ

One Reply to “Žemaičių Kalvarija vėl nušvito!”

  1. Zita parašė:

    Labai patiko, ačiū organizatoriams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto