Žemaitijos jaunieji šauliai – žaidynių nugalėtojai

Po atkaklių trijų dienų kovų – Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių triumfas.
Nuotrauka iš rinktinės archyvo

Trečius metus iš eilės žemaitukai jaunieji šauliai, tarp kurių buvo ir penki Mažeikių Gabijos šaulių būrio atstovai, iškovojo nugalėtojų taurę Lietuvos jaunųjų šaulių sporto žaidynėse.

Kariškos rungtys

24-osios jaunųjų šaulių sporto žaidynės tris dienas vyko Balsių poilsiavietėje. Į jas susirinko visų dešimties šalies šaulių rinktinių komandos, atvyko ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai, latviai bei estai iš giminingų organizacijų.

„Per daug metų nustatėme rungčių limitą, pavyzdžiui, 2009 metais jų buvo vienuolika, tačiau jaunieji šauliai pervargdavo, jiems tai buvo didelis krūvis, todėl rungčių skaičius sumažintas iki septynių. Visos jos susijusios su karyba ir fiziniu pasiruošimu: dvi šaudymo rungtys, orientacinė rungtis, naudojant karinį žemėlapį, vandens rungtis, kurioje šešiems šauliams tenka irkluoti ir bėgti, vasaros biatlonas, kai reikia bėgti ir šaudyti, bei kliūčių ruožas, kur ir ugnį reikia uždegti, ir kliūtis įveikti, ir „minų lauką“ pereiti, o ką jau kalbėti apie rikiuotės konkursą“, – rungtis pristatė Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių vadas Dovydas Jonušas.

Rinktinėje – penki gabijiečiai

Trečius metus iš eilės ir ketvirtą kartą per pastaruosius devynerius metus „Jaunųjų šaulių žaidynių 2022“ nugalėtojais tapo Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės komanda. Iškovojusi dvi pirmąsias vietas šaudymo mažojo kalibro šautuvu ir vasaros biatlone, keturias antrąsias vietas ir vieną trečiąją, komanda net trylika taškų aplenkė Vilniaus Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunuosius šaulius, trečioje vietoje liko Panevėžio Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė.

Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės komandą sudarė dvidešimt jaunųjų šaulių, nemažą indėlį į laimėjimą atnešė ir Gabijos gimnazijos būrio narių Indrės Balionytės, Gustės Aukštakytės, Augusto Rupeikio, Rafael Gedučio ir Svajūno Kelpšos pasirodymai. Pastariesiems dviem šauliukams tai buvo paskutinis dalyvavimas jaunųjų šaulių žaidynėse.

Treniruotės – kasdien

Kandidatai į komandą buvo atrinkti dar gegužės pradžioje vykusiose rinktinės sporto žaidynėse, po to vyko dar viena atranka, kol surinkta dvidešimt pačių geriausiųjų iš viso Žemaitijos regiono.
„Per tas dvidešimt pasiruošimo dienų buvo tik du laisvadieniai, visi kiti buvo skirti treniruotėms, į kurias visi komandos nariai vyko su didžiuliu noru. Yra nemažas būrys šaulių, kurie dalyvauja ir laimi ne pirmą kartą. Jie, paragavę pergalės skonio, jau nori jį vėl patirti ir pati rinktinė jau išsiugdė mentalitetą – važiuojame ne tik dalyvauti, bet ir nugalėti, gal toks požiūris bei sunkus darbas ir padeda išsilaikyti žaidynių viršūnėje“, – sakė D. Jonušas.

Sustoti Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunieji šauliai, anot jų vado, neketina: kitais metais vyks jubiliejinės – 25-osios – jaunųjų šaulių žaidynės. Jubiliejinėse 20-osiose žaidynėse triumfavo žemaičiai, tad ir po penkerių metų nesiruošiama sustoti, bus siekiama vėl užkopti ant nugalėtojų pakylos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto