Žemalėje išaiškinta nelegali tortų kepimo veikla

Nesilaikant tinkamų higienos sąlygų, tortai ir pyragaičiai gali tapti apsinuodijimų maistu priežastimi. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė vykdyti nelegalią maisto tvarkymo veiklą Žemalėje.


Gavo skundą 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kad Žemalėje,  Šerkšnėnų seniūnijoje, galimai vykdoma nelegali veikla. Tarnybos mažeikiškiai inspektoriai patikrino nurodytą privačią namų valdą. 
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Zigmantas Stumbra „Santarvei“ teigė, kad patikrinimo metu informacija pasitvirtino – namų šeimininkė užsiėmė konditerijos gaminių kepimu, neturėdama šiai veiklai leidimo.
„Apie namų sąlygomis kepamus tortus buvo skelbiama internete, nurodyti telefonų numeriai norintiems užsisakyti šių gaminių. Nors patikros metu tortai nebuvo kepami, tačiau moteris prisipažino tuo užsiimanti ir pardavinėjanti konditerijos gaminius. Gyvenamojo namo virtuvėje buvo laikomos įvairios žaliavos be įsigijimo dokumentų, tortai gaminami be receptūrų ir technologinių aprašymų. Šeimininkė dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių mokymo kursų, nevedė jokių savikontrolės žurnalų“, – rastus pažeidimus vardijo tarnybos vadovas.
Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė namų šeimininkei kepti konditerijos gaminius, už maisto tvarkymo reikalavimų nesilaikymą ir nelegalią veiklą skyrė baudą.


Galima apsinuodyti

Z. Stumbra pirkėjus ragino būti budresnius. Nesilaikant tinkamų higienos sąlygų, technologinių gamybos aprašymų ar neužtikrinus žaliavoms ir gaminiams saugoti reikiamų temperatūrų, tortai ir pyragaičiai gali tapti apsinuodijimų maistu priežastimi.
„Greitai gendantys konditerijos gaminiai, į kurių sudėtį įeina įvairūs kremai, žali kiaušiniai, grietinėlė ir kt., paprastai būna gaminami visiškai tam nepritaikytose namų virtuvėse, saugomi tuose pačiuose šaldytuvuose su kitais maisto produktais. Tokiomis sąlygomis nepažeisti produktų saugojimo kaimynystės ir temperatūrų sąlygų beveik neįmanoma. Be to, saldumynų gamybai naudojami įvairūs maisto priedai – dažikliai, kvapai“, – pastebėjo specialistas.
Gamybos įmonėse šių medžiagų naudojimas yra griežtai kontroliuojamas, sekama, kad jų kiekiai neviršytų didžiausių leistinų koncentracijų, tuo tarpu nelegaliai kepant gaminius, maisto priedų kiekiai nekontroliuojami. Įsigydami tortus iš nelegaliai tuo užsiimančių asmenų, vartotojai prisiima visą atsakomybę už galimas pasekmes jų sveikatai.

38 Atsakymai į “Žemalėje išaiškinta nelegali tortų kepimo veikla”

 1. jurgis parašė:

  Liuks padekoti skundikui ,nes padare nemokama reklama moterytei,dar daugiau uzsakymu bus,o kas nori nekokybisko torciuko i parduotuves ,ten dar nukainuoja kai galiojimas pasibaigia.

 2. saule parašė:

  Kai noriu uzsisakyti namuose gaminto patiekalo,torto,pirmiausia atkreipiu demesi i namus ar tvarkingi,kokia virtuves aplinka,jei tenkina tai uzsakau,o sekanti sugristam ,nes patiko gaminys,kokybe gera ,gera nes dirba is sirdies,niekas nezyzia ,kad reikia ,,pataupyti,,ir panasiai .dirbkit moterytes tik turekit sveikatos knygute nu ir imeskit i biudziate po koki lita ,nes valdzia nezino kaip pencijas grazinti .

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  labai skanūs ir be galo gražūs tortai…Sąžinė turėtų graužt tą kuris paskundė…aš lieku prie savo nuomonės, nė vieno prekybcentrio tortų skonis ir papuošimas neprilygs Žemalės tortams…

 4. nesvarbu parašė:

  Visi Mazeikiai kalba ,kad PIROPAS ta kepeja paskunde.Kazin ar su tokiais darbais daugiau klientu prisitrauksit ,atbaidysit visai.Pradekit naturaliau dirbti ,o ne ssssss deti ir zmones patys eis pas jus .

 5. A parašė:

  Smulkusis verslininke, tegu didieji konditeriniai cechai perka tokias pat natūralias žaliavas, kaip ir tos moterys, kepančios namuose tortus. Tuomet konkurencija bus lygi. Negi jūs manote, kad žmonės sužinoję, kad galima gauti natūralesnį produktą, pasiliks ties cheminiu? Nemanau. Todėl kaip tik verslininkai turėtų susimąstyti apie savo produkciją, o ne žlugdyti tuos žmones, kurie aplinkiniams nori tik gero. P.S. daugelis žmonių renkasi naminius tortus ne tik todėl, kad jie yra natūralesni, tačiau ir todėl, kad jie papuošiami kaip tik nori, o ne tais neskoningais ir dešimtį nesikeičiančiais konditerinių cechų papuošimais.

 6. klausimas parašė:

  O Santarves 10000-ojo laikraščio numerio šventei tortą kepė ne Asta?

 7. Kodėl parašė:

  Šeimininkė dirbo nepasitikrinusi sveikatos…nesusimokėjusi mokesčių, be kasos aprato

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Blogo ir neskanaus produkto niekas nepirks.Tie ,kurie moka mokesčius prideda visokio šūdo,kad tik pelnas būtu didesnis.Parduotuvėje tortai primarmalinti skysčių ir visokių hidrintų riebalų vadinamų ,,kombenžiru“.Katinas-ir tas bėga nuo tokio torto.

 9. Smulkus verslininkas parašė:

  Na, nėra gerai tiek pyragų, tiek kirpyklų versle, kai vieni dirba namuose ir nereikia jokių mokesčių, jokių higienų, jokių…. . Iš tikrųjų mokantieji mokesčius ir dirbantys legaliai atsiduria nelygiose konkurencinėse sąlygose.

 10. Danius parašė:

  Donatas žino kiek ir kam įpilti ar papiniguoti. Dėl to jo niekas ir neima. Šiaip jo krūminukė visai nebloga.

 11. ANGLIJA parašė:

  Ko pavydit jei moteris sugeba ir uzsidirba juk cia ne kontrabanda!O Tuos visus veternarijos specealistus SAUDYT!IR i kiema neisileisti.Stumbra tegu susirupina su Mazeikiu mesine o ne su kokia tortu kepeja!

 12. lolas parašė:

  Pagrindinė klaida buvo pasiskelbti internete. Nieko nėra geriau, kaip reklama iš lūpų į lūpas. Tokiu atveju rizika sulaukti VMI inspektorių vizito yra tik teorinė.

 13. Jurgis parašė:

  mano kaimynas Donatas naminukę sunkia ir papigiai pardavinėja vietinei chebrai. Vis prisiduria prie kuklios pencijos. Ir mums gerai ir jam neblogai.

 14. As parašė:

  Zadejau kept torta namie, perskaicius apsigalvojau. dar nusinuodysiu su savos gamybos. eisiu pirkt…

 15. jo, čia tai bent kriminalas, parašė:

  … jei ten moterėlė prie pensijos prisiduria lituką kitą, tai ne vogti gi eina ar iš pašalpų gyvena, kurias reikia uždirbti likusiesiems t.y.mums, kuriuos ir taip jau mokesčiais užsmaugė … Teisingai daro lietuviai, kas nori tas randa kuom užsiimti, bet čia gi kaimyniškas matomai pavydas sugrojo, tai ir pakibo kaimo moterėlė. Šiaip mes jau seniai žinome kur tortus skanius kepa ir tikrai nesiruošiame eiti sintetikos ryti, tegul jomis pamsta TIE, kurie baudas skaičiuoti moka ir labai sąžiningai bei ramiai naktimis miega …Bet brangieji, lazda turi du galus ir tie, kurie dabar TIPO daro tvarką tikrindami, taip pat pasens ir pasižiūrėsime tada kokias lepioškes keps jie patys :)
  O jei moterėlė protinga, atšves šventes ir toliau keps kaip kepusi, ŠAUNUOLĖ
  c8z5

 16. Sėkmės parašė:

  Kas liko?-susimokėti mokesčius ir ramiai dirbti toliau

 17. xxx parašė:

  Aš dar buvau išskundes Norfa,tai patirinimo pasekmes buvo,kad gavo išmesti 500kg arbuzu,reikia skusti visus,kas tik blogai dirba,taisykles visiems vienodos turi buti:DDD

 18. audrius parašė:

  noriu pyrago :)

 19. as parašė:

  ta paprasta zmogeli norinti usidirbt pakrato,o ta didesni verslininka ne.

 20. Juze parašė:

  Na,as namie kepu skanius kotletus sau ir savo vaikams,kartais ir draugams.Verdu skania sriuba,kuria dalijames..Ar tai gal reikia patentuoti savo kasdienini maista,gaminama sau ir seimai? Nejaugi nera daugiau prie ko priekabiauti,kaip prie paprastu zmogeliu,kurie nepraso Valstybes jokios pagalbos ir patys sukasi ,kaip ismano?! Stambesnius verslininkus daugiau kontroliuokite,ponai!

 21. Smaližė parašė:

  Labai skanūs tortai. Niekur tokių negausite…

 22. ... parašė:

  nieko blogo aš čia neįžvelgiu.Negi blogai,kuomet žmogus dirbdamas protingą darbą užsidirba sau pragyvenimui,juk vogti neina ir naminukės negamina.Juk nusipirkus tortą visuomet paragaujame,jei jis netinkamas,tikrai kitą kartą tokio nebepirksim ieškosim kur geriau.Jei ji tik sugeba,tegul tik kepa,juk vis ne iš parduotuvės pirkta,kur nežinai iš tikro ko ten pridėta,kokios chemijos.Iš straipsnio gerai supratau,kad ši moteriškė sažininga,net nebandė išsisukinėti,prisipažino kepanti,o tai labai pagirtina ir retas atvejis.Į tai reiktų atkreipti dėmesį,o ne šmeižti.Čia tik dar kartą parodo,kad valstybė su mokesčiais dar labiau smugdo žmogų ir verčia nedirbti.Negi aš klystu?

 23. Vartotojas parašė:

  Bet tai čia yra juokingiau nei juokinga. Asmeniškai aš dirbu tinkliniame marketinge ir yra aktyvus kontaktavimas su geriausiom pasaulio gamintojų grupėm ir visi tokie gamybos triukai, kas kur kiek ko pridėta yra kaip ant delno. Sako, apsinuodit nuo šitų tortukų galimą, aš jau 7 metus nebeperku jokių praktiškai konditerinių galminių iš parduotuvių, nes pavyzdžiui tokiose gigantinėse parduotuvėse kaip Maxima ar Iki gamintojas nėra suinteresuotas produktų kokybe, nes tarpininkas pasiima didžiausią produkto vertę ir iš mūsų ir iš gamintojo kišenės, o pastarasis už savo prekės padarytą apyvartą, atlyginią gauna geriausiu atveju po pusės metų. Tai jūs pagalvokit, kaip jam reikia išsilaikyti nemažinant produkto kokybės, tokiose vat vietose produktas greičiau tampa apsinuodyjimo šaltiniu, nes tas asmuo kuris kepa pyragus namie yra suinteresuotas produkto kokybe, nes nuo to priklauso jo rinka.
  „Be to, saldumynų gamybai naudojami įvairūs maisto priedai – dažikliai, kvapai“, – pastebėjo specialistas. Gamybos įmonėse šių medžiagų naudojimas yra griežtai kontroliuojamas, sekama, kad jų kiekiai neviršytų didžiausių leistinų koncentracijų“ čia tėra gražios pasakitės, asmuo kepantis pyragus naudja tik kvapus ir dažiklius, o ką naudoja įvairūs stambūs gamintojai, kokio mėšlo jie prideda į produktą, kad pavyzdžiui pienas nesugedęs išstovi iki pilnos savaitės, kai normalus pienas jau po dienos kitos būna sugižęs. Vėjai žodžiu.

 24. ... parašė:

  Nieko istikro blogo nematau, kad kepa aisku gerai gal pora litu uzsidirbdavo. Bet jus zones sakot pasalpu neprase iskur jus zn, daug tokiu yra kur dirba taip vadinama nelegalu darbs uzdirba daug daugiau nei eilinis zmogus ir pasalpu praso.nesakau kad butent tas zmogus tik zn kaip yra. O jai palinketi isskirti atskira vieta ir issipirkti verslo liudijima taip pat susitvarlyti visus dokumentus, nes kiek girdejau tikrai skanus tortai.

 25. to JUrgita parašė:

  Pagal tave ši moteris per dieną po šimtą tortų iškepdavo ir jos pelnas milijoninis būdavo. Nejuokauk, ji dabar daugiau tave „apvogs“, kai eis pašalpų ir kompensacijų prašyt. Kai šalyje tokie įstatymai ir mokesčiai, aš tik palaikau tokius žmones, kurie kažką daro, nekalbu apie firmas, o juolab gigantes, kurios lobsta išnaudojamų žmonių sąskaita. JUrgita, geriau burnokite ant politikų, kurie tikrai jus apvagia išplaudami milijonus ir susižerdami į savo kišenes.

 26. A parašė:

  Jurgita, panašu, kad pati sunkiai verčiatės ir neišmanote nieko daugiau apart kvailų mūsų valstybės įstatymų. Užsienyje, pavyzdžiui, Anglijoje ar Švedijoje, pati valstybė yra už tai, kad tu kurtum savo verslą, tokiems smulkiems versliukams jie kaip tik padeda, o ne tai, kad sužino ir iš karto žlugdo. Kitas dalykas, jei vieną prigavo, kuri bandė kepti, tačiau tyliai ramiai ir jokių dokumentų nesusitvarkiusi, tai nereiškia, kad visos, kurios kepa, to nėra padariusios. Nebūtina turėt didžiulę įmonę, kad ji galėtų legaliai ir sklandžiai klestėti.

 27. JUrgita parašė:

  Bukagalviai esat komentatoriai. Nejaugi nesuprantat kad taip yra apvaginėjami visi žmonės. Kažkodėl visi mokame mokesčius iš kurių susidaro valstybės biudžetas. O kai kurie sukčiai nori kitų žmonių sąskaita praturtėti- steigdami nelegales įmones bei darbuotojams mokėdami algas vokeliuose. Pagalvokit ką rašote šitie tortų gamintojai apvogė ir jus.

 28. Dalia parašė:

  Lietuvoje šiais laikais jei savo verslą daryti sąžiningai – tai dar neatsidaręs firmos jau bankrotavai ir skolą turi. Manau kiekvienas pradedantis savo veiklą tikrai norėtų viską legaliai daryti, bet kai tokie įstatymai ir reikalavimai belieka daryti nelegaliai arba tik iš dalies rodant tiesą.

 29. to perlenke lazda parašė:

  valstybe atliko pareiga o perlenke lazda tas kuris paskunde ir taskas :)

 30. Perlenke lazda parašė:

  Kiek galima kenteti tas institucijas, tikrai kepejai recepturu nereikia!!!Neperskaiciau ne vieno rimto pazeidimo!!!Tai gal uzdrauskite namuose savo privaciuose saldytuvuose visiems laikyti maista, kad tik kas neapsinuodytu!!!Baudzia uz tai, kad moteriske kelis litus prisiduria, dziaukites, kad dirba, pasalpu nepraso!!!!Kodel neiveda, kaip kitose salyse, jei neuzdirbi simto tukstanciu per metus – verskis kuo nori!!!!Absurdas absurdo salyje, geda valstybei, kad dorus piliecius persekioja ir terorizuoja!!!Geriau jus narkomus, alkoholikus ir kitokius veltedzius persekiokite ir bauskite!!!! GEDA!!!!!

 31. xxx parašė:

  aš maxima jau nekarto išskundziau ir visi mano skundai pasitvirtino ir vedejom buvo surašyti protokolai:DDD

 32. asta parašė:

  Ar galima skelbti privataus asmens adresa ,be to asmens sutikimo?

 33. Vardas (privalomas) parašė:

  „Įsigydami tortus iš nelegaliai tuo užsiimančių asmenų, vartotojai prisiima visą atsakomybę už galimas pasekmes jų sveikatai.“ tai kas per problema? Zmones nori ir perka, rizikuoja savo sveikata. Kad tik paprasta zmogu sugaut ir padaryt juodziausiu nusikalteliu, o kurie vagia milijonus ir toliau vaiksto galvas iskele. O skundikui turetu but geda, kada nors ir jus kas nors isskus, nes turbut ir pats skundikas uzsiima tortu gamyba :D

 34. Skundikams- NE ! parašė:

  visais laikais budavo tie vadinami privatus konditeriai. Ir dziaugdavomes- ir tortas grazesnis,ir skanesnis budavo,ir kaina normali… Kai mokesciai smaugia paprastam kaimo zmogui tai tik ir belieka- prekiaut is po skverno…

 35. Vardas (privalomas) parašė:

  O ka mes nusiperkame Maximose? Ar ten tikrina ? Nusipirkau pasvinkusius kiausinius,pasmirdusia fasuota vista! Ar tai gerai? Baisu!!!

 36. ir taip blogai ir taip negerai parašė:

  kad verciasi ir neina vogti – gerai,.Kad verciasi ir taip sudaro nesazininga konkurencija tiems kurie legaliai (mokedami mokescius) kepa tortus – negerai.Isvada – per dideli mokesciai smulkiam verslui ir darbo vietai.

 37. Pasipiktinusi parašė:

  Na nesamonės aiškios čia tas pats kaip nusiperki daikta jo nereikia ir parduodi ,o čia viskas normalu ypač ŠIAIS LAIKAIS kai reikia žmonėms kažkur gauti pinigų , negi vogsi ? ? ? .

 38. pirkėja parašė:

  parduotuvėms Mažeikiuose biznis sumažėjo ? ir įskundė ryškiai …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto