Žemališkiai minėjo bendruomenės 10-metį

Nuotrauka iš bendruomenės archyvų

Žemalės kaimo bendruomenė paminėjo savo veiklos 10-metį. Išklausyta pirmininkės ataskaita, išrinkta taryba, žemališkiai ir svečiai žiūrėjo koncertą, bendravo draugiškoje ir jaukioje aplinkoje.


Turi kur rinktis

Nuo pat Žemalės bendruomenės įsikūrimo, taigi jau dešimt metų, jai vadovauja Anita Avdaljan.
„Dabar ir vėl išrinko mane. Ačiū žmonėms už pasitikėjimą: jeigu renka, matyt, nėra blogai. Kartais pavargstu nuo to darbo, bet vis dar yra neįgyvendintų sumanymų, neatliktų darbų, tad reikia dirbti ir toliau“, – įsitikinusi moteris.
Bendruomenėje registruota apie 60 žmonių, nors į veiklą prireikus įsitraukia ir daugiau: niekas neatsisako padėti, prisijungti bendrai veiklai. Dabar, kai kaimas turi naujus kultūros namus, bendruomenės veikla dar labiau suaktyvės.
„Anksčiau glausdavomės kas kur, dabar jau turėsim nuolatinę susibūrimo vietą, dar reikia įsigyti baldų“, – ateities planus jau dėlioja Anita.


Darbų daug

Žemalės bendruomenė kaime organizuoja šventes, bendradarbiauja su savo seniūnijos ir kitų seniūnijų bendruomenėmis, važiuoja vieni pas  kitus į svečius. Žemališkiai bendrauja su Vaikų našlaičių ir senelių globos namais, pradžiugina ten gyvenančiuosius savo apsilankymu, dovanomis, saviveiklos numeriais. 
Tradiciškai prieš Kalėdas ir Velykas bendruomenės nariai nepamiršta vargstančių, vienišų žmonių, kartu su mokykla organizuoja renginius Motinos dienai, tvarko stadioną, vykdo sveikatingumo projektus. Žemalėje įprasta tiek žiemą, tiek vasarą kasmet rengti sodybų apžiūras, todėl žmonės kas kaip gali stengiasi puoselėti savo sodybas.


Puošiasi visi

„Dabar apleistų, neprižiūrimų sodybų kaime kaip ir nebelikę. Gal ne visi gali įpirkti gražių, brangių gėlių, bet visi stengiasi grožį kurti iš to, ką jau turi. Stengiamės visi, ką galime gero padaryti žmonėms, tą ir darom“, – bendruomeniškai nusiteikusi A. Avdaljan.
Šventinio susibūrimo metu žemališkiai išsirinko ir bendruomenės tarybą. Joje toliau dirbs šeši senieji ir penki nauji tarybos nariai.
Dešimtmečio proga žemališkiams koncertavo svečiai iš Šerkšnėnų kultūros centro ir Pikelių bendruomenės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto