Žemdirbiai – valdžios permainų įkaitai?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prezidento Gitano Nausėdos siūlymai padidinti socialinės apsaugos išlaidas 100 mln. eurų, mažinant lengvatas ūkininkų degalams, lėmė žemdirbių nepasitenkinimą. Tuo labiau kad papildomų investicijų pareikalaus griežtesni aplinkosauginiai reikalavimai, kuriuos yra numačiusi ir Aplinkos ministerija.
Pasipriešinimą tokioms naujovėms išreiškė Lietuvos ūkininkų sąjungos nariai – praėjusią savaitę vykusiame išplėstiniame prezidiumo posėdyje dalyvavęs šios sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis replikuoja: žemdirbiai yra ne tik gamtos, bet ir netikusio valdžios požiūrio į žemės ūkį įkaitai.

Nusitaikė į akcizo lengvatą

Žemdirbius papiktinęs šalies prezidento Gitano Nausėdos siūlymas nuskambėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos išplėstinio prezidiumo posėdžio išvakarėse.
Prezidentas pasiūlė Seimui kitąmet socialinės apsaugos išlaidas papildomai padidinti 100 mln. eurų, daugiausiai šių lėšų skiriant spartesniam senatvės pensijų ir išmokų neįgaliesiems augimui.
Papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti lėtinant su pajamomis už darbą susijusių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.
Prezidento nuomone, žemės ūkyje yra nemažai lengvatų, todėl galima taikyti mažesnę lengvatą akcizui žymėtiems degalams ir iš to gauti papildomai pinigų.
Ūkininkų sąjungos duomenimis, tam būtų panaudota šiek tiek per 40 mln. eurų ūkininkams skirto pigesnio dyzelino lėšų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Žemdirbiai – valdžios permainų įkaitai?”

 1. Bobutė su kopūstais turgelyje parašė:

  per 30 metų turbūt nebuvo valdžios kuri nesistengtų žlugdyti ūkių ir sąžiningų versliukų ar mokesčiais ar bereikalingais draudimais ar reikalavimais

 2. mažeikiai parašė:

  Nedejuokit žemdirbiai,nebereikės perpardavinėti kuro……kiek jūs lengavatų gaunat…..ar anksčiau kas jas dalijo? Šaunuolis prezidentas siūlydamas dalintis.

 3. untuons parašė:

  Labai idomi situacija susidaro su Lietuvos ūkiais. Žmogelis turi 10-50ha. Sukasi kruta ir bent savo šeimą iš to ūkio išlaiko. Yra „europinis “ ūkis ar bendrovė 500-1000 ha tai viskas blogai, pelno nėra vien nuostoliai. Kame šaknys? Ir pakankamai idomi valstybės politika remti tuos žemgrobius kurie sunkiai verčiasi. Tai remkite mažą ūkelį, o tas didelis jei nemoka verstis tegu užsidaro.

 4. Bet juk parašė:

  Lietuva tai krepsine salis koce dabar tuos verksnius kisa pastovei

 5. Jiem parašė:

  Vis maza ir maza pirma mokesciu ir ismoku nevokit ir zmoniem mokekit zaziningai poto verkit nuskriaustieji atsirada sukciai ir aferiugas.

 6. beviltiški verksniai parašė:

  mano verslas taip pat priklausomas nuo oro sąlygų, sezoniškumo bei demografinės -ekonominės padėties.Nu ir ką?Nepatinka -,nedirbk, neverslauk. Taip man buvo pasakyta.O čia amžinas inkštimas. Šita socialinė grupė pavargusi ir pervargusi nuo kombainų, džipų su super duper elektronine -išmaniąja bei patogumo įranga.Eikit pailsėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto