Žemės dienai paminėti – daug įvairių darbų

„Saulutės“ darželyje „Klausučių“ grupės vaikai kėlė inkilus savo darželio teritorijoje.

[nggallery id=508 template=caption]Šiandien visame pasaulyje minima Žemės diena: tai laikotarpis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
Atėjus astronominiam pavasariui prasideda ir beveik kelis mėnesius besitęsiantys Žemės dienai skirti renginiai, kuriais siekiama ne tik artimiau pažinti gamtą, bet ir ją gražinti, puošti, tvarkyti bei ja pasirūpinti.
Prie jų aktyviai prisideda ir mūsų rajono visuomenė.
Pasaulinę Žemės dieną atėjus pavasario lygiadieniui prieš daugiau nei keturiasdešimt metų paskelbė Jungtinės Tautos. Lietuvai atgavus nepriklausomybę Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi ir į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 dienomis, minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 metais Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Šią dieną, kaip ir visoje šalyje, mūsų rajone – miesteliuose, kaimuose suplazdės Žemės vėliavos.
Mažeikiuose šiandien 16 valandą ji bus iškelta aikštėje prie Kultūros centro, prieš tai su kviesliais tvarkytis, atėjus pavasariui, apvažiavusi visą miestą. Žemės vėliavą šiandien taip pat išvysime prie daugelio ugdymo įstaigų: lopšelių-darželių, gimnazijų, mokyklų. Vakare Vytauto Klovos muzikos mokykloje bus vaidinamas Žemės dienai skirtas spektaklis – Violetos Palčinskaitės „Geležinė princesė“, kurį pastatė mokinių teatras „Naminukas“, o režisavo Daiva Skaringienė.
Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius informavo, kad su seniūnijų vadovais kalbėta apie renginius, skirtus Žemės dienai, – juos kaimo vietovėse turėtų organizuoti visi  kartu: seniūnijos, kultūros centrai ir namai, bendruomenės.

Plačiau apie tai, kaip mažeikiškiai ruošiasi pažymėti Žemės dieną, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto