Žemės mokesčiui sumokėti – trys savaitės

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) yra pateiktos žemės mokesčio deklaracijos. Prisijungus galima sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą.
Žemės savininkai, nesinaudojantys Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninėmis paslaugomis, netrukus klasikiniu paštu gaus žemės mokesčio deklaracijas.
Žemės mokestį privačios žemės savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos.

Praneš automatinė sistema

Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė- Šnirienė informuoja, kad šiais metais žemės savininkų nelaukia jokie esminiai pasikeitimai – žemės mokesčio suma gali kisti tik dėl savivaldybių nustatytų tarifų. Pastarieji svyruoja nuo 0,01 iki 4 procentų.
Nuo šių metų gyventojai, identifikuoti „Mano VMI“ sistemoje, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, automatiniu pranešimu. Tokiu būdu galima sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia sumokėti. Taip pat automatinė sistema praneš, jei gyventojas turi kitų skolų VMI.

Skaičiuojami delspinigiai

administratorius primena, kad minėtas mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet šis mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.
VMI ragina žemės mokesčio mokėtojus jį sumokėti laiku – iki lapkričio 15-osios. Praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Galima teikti prašymą

Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI ir susitarti dėl galimybės žemės mokestį mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu. Prašymą gyventojai gali pateikti ir e. būdu. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis – vardą, pavardę ir asmens kodą.
Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose.

Parengta pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pranešimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto