Žemės savininkai – prieš nelygią konkurenciją

Andriejus Virkutis pastebėjo, kad mūsų ūkininkai pastaraisiais metais atsigauna ir pirkdami žemes didina savo valdas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Seimas nutarė įpareigoti Vyriausybę tęsti derybas su Europos Sąjungos atstovais dėl draudimo parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams pratęsimo. Specialistų teigimu, užsienio kapitalas labiausiai spaudžia ir iš rinkos stumia smulkiuosius ūkininkus.

 

Užsieniečių rankose – dešimtadalis rajono žemės

Nors Lietuvoje vis dar galioja draudimas žemės ūkio paskirties žemę pardavinėti užsieniečiams, jis lengvai apeinamas. Laikraščiai mirga nuo skelbimų, kad „užsienio kompanijos perka žemės ūkio paskirties žemes visoje Lietuvoje“.  
Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Jono Siminkevičiaus duomenimis, rajone į užsieniečių rankas jau yra perėję per 7 tūkstančius hektarų žemės, vos ne dešimtadalis praėjusiais metais deklaruoto žemės ūkio naudmenų ir pasėlių kiekio. Teigiama, kad jos daugiausiai supirko  vokiečių ir danų kapitalo bendrovės.
Įstatymas gudriai apeinamas
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas „Santarvei“ teigė, kad rizikinga įvardinti konkrečius skaičius, tačiau rajone žemę dirba bene penkios bendrovės, kurios, kaip numanoma, gali būti užsienio kapitalo.
„Nors jų vadovai lietuviškai ir nekalba, tačiau tai yra lietuviškos įmonės, nes čia registruotos. Koks kapitalas, kieno akcijos, niekam neįdomu. Tokios yra įstatymo spragos“, – samprotavo vedėjas.
Specialistai teigia, kad užsieniečiai griebiasi visokių gudrybių. Pavyzdžiui, vienas iš būdų – įsigyti žemės Lietuvos piliečio vardu. Užsienietis iš tariamo naujojo žemės savininko paima paskolos raštelį, kad šis žmogus neva skolingas jam žemės vertės sumą. Kai nebeliks draudimo užsieniečiams pirkti žemę, pastarasis jam turės perrašyti šį pirkinį – jei persigalvotų, iš jo būtų galima pareikalauti susigrąžinti tariamą skolą. Panašūs susitarimai vyksta ir tarp bendrovių.

Ką apie draudimą parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams mano mažeikiškiai ūkininkai ir specialistai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje. 

One Reply to “Žemės savininkai – prieš nelygią konkurenciją”

  1. Komentatorius parašė:

    Gal tegul tas vedėjas pasamprotauja ir apie laisvą rinką? Koks skirtumas kas ją nupirks? Žemei labai svarbu kas ją dirba? Jei lietuvis, būdamas ūbagu, nesugeba jos įpirkti, tai kas čia kaltas? Valstybė, kad neleidžia ūbagui nusipirkti, ar užsienietis, kuris nori nusipirkti ir ją dirbti? Aš tai siūlau temą keisti į tokią: kodėl lietuviai parduoda žemę užsieniečiams? Tada būtų daug suprantamiau visokiems lodoriams ir šiaip mažai vingių smegenyse turintiems asaboms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto