Žemės spekuliantams pažaboti – saugikliai

Nėra duomenų, kiek žemės rajone valdo savininkai, patys jos nedirbantys ir laukiantys, kada galės pelningai parduoti. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vyriausybė pritarė žemės pirkimo saugiklių projektui, kuriuo siekiama pažaboti spekuliantus ir ją racionaliau naudoti.
Į šį procesą numatyta įtraukti ir vietos savivaldą – komisijos spręstų, leisti ar ne pirkėjui įsigyti žemės. Tokią galimą naujovę patys savivaldos atstovai vadina balandžio 1-osios pokštu.

Žemę – tik užsiimantiems veikla

Žemės savininkams, laukiantiems geresnių laikų jai parduoti, gali tekti nusivilti. Seimui patvirtinus žemės įsigijimo saugiklius, sumažėtų galinčiųjų ją pirkti.
Skubos tvarka Seime buvo registruotas Žemės ūkio ministerijos specialistų parengtas įstatymo pakeitimo projektas dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo. Jo autorių aiškinimu, naujomis sąlygomis sukuriami papildomi saugikliai siekiant išvengti spekuliacijos žeme.
Įstatymo pakeitimo tikslas – riboti ratą asmenų, galinčių pirkti žemės ūkio paskirties žemės Lietuvoje. Siekiama vietiniams kaimo gyventojams išsaugoti galimybę pasilikti ir dirbti kaime. Dėl to žemės galės įsigyti tik užsiimantieji žemės ūkio veikla.
Norintiesiems pirkti žemės reikės įrodyti turint darbo patirties – trejus metus būti ūkininkavus, tvarkius buhalterinę apskaitą, įregistravus ūkininko ūkį arba turėti žemės ūkio išsimokslinimo diplomą.
Bendrovių ar kitų žemės ūkio įmonių metinės įplaukos iš žemės ūkio veiklos turėtų sudaryti daugiau kaip 50 proc. pajamų.

Spręstų komisija

Įstatymo pakeitimu siūloma įtvirtinti vietos savivaldos dalyvavimą žemės perleidimo procese. Savivaldybių administracinės komisijos teiktų siūlymus išduoti leidimus pirkti žemės ūkio paskirties žemę, taip pat nagrinėtų administracines bylas dėl to, kad įsigyta žemė nenaudojama žemės ūkio veiklai vykdyti.

Plačiau apie valdžios numatytus saugiklius – naujas sąlygas žemės pardavėjams ir pirkėjams – skaitykite antradienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Žemės spekuliantams pažaboti – saugikliai”

 1. as parašė:

  Viena karta reikia tvarkos, reikia pažaboti perpardavinėtojus, visokios nekilnojamo turto agenturos nuperka pigiai, ir iš kart po kelis tūkst už ha užsideda ir vėl pardavinėja. Kad ir dabar apeina jie istatymus, tai matyt gudresni už valdininkus, matyt nepadės jokie saigikliai, perpardavinės ir toliau.

 2. Marytė parašė:

  Kaip visada Lietuvoje įstatymai ir projektų pakeitimai priimami skubos tvarka.
  Jokių ilgalaikių tikslų, jokių ilgalaikių projektų, jokios ilgalaikės naudos.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Didesniu uz valdziazmogius spekiuliantu nebera! Sau ir dedasi apynasri…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto