Žemės ūkio ministerija siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių veiklą

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.
VVG yra stipri varomoji jėga, kuri rūpinasi kaimo gerove. Jos veikia kiekvienoje kaimiškoje savivaldybės teritorijoje ir skatina vietos tarpsektorinį bendradarbiavimą. VVG rengia vietos plėtros strategijas Europos Sąjungos paramai gauti. Įgyvendinant strategijas, kaimo vietovėse kuriamos naujos darbo vietos, atnaujinama infrastruktūra, sprendžiamos socialinės atskirties, skurdo mažinimo ir kitos kaimo gyventojų problemos, diegiamos inovacijos.
Tačiau ministeriją vis dažniau pasiekia informacija apie savivaldybių politikų daromą įtaką VVG valdymui, strategijų tikslams. Šiuo metu vietos valdžios atstovai VVG valdyboje sudaro iki 30 proc. narių, o atstovus skiria meras arba savivaldybės taryba. ŽŪM siekia pakeisti šią praktiką ir nori, kad į sprendimo priėmimus įsitrauktų vietos bendruomenė, verslas, kitos organizacijos.
Ministerija pateikė Vietos plėtros strategijų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, atrankos taisyklių pakeitimus. Taisyklėse numatyta, kad vietos valdžios interesams VVG valdyme galėtų atstovauti savivaldybės atstovas, išskyrus savivaldybės politikus ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojus, taip pat savivaldybės valdomos viešosios įstaigos, įmonės ar biudžetinės įstaigos arba kitos VVG teritorijoje veikiančios organizacijos, kurios valdyme dalyvauja valstybė ar savivaldybė, atstovai.
„Siekiant didesnio skaidrumo, taisyklių pakeitimais nustatomos ir prevencinės priemonės, leisiančios užtikrinti viešųjų ir privačių interesų suderinamumą, kitų korupcijos rizikų mažinimą“, – teigia ministro patarėjas D. Rybakovas.
ŽŪM 20-30

2 Atsakymai į “Žemės ūkio ministerija siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių veiklą”

  1. Anonimas parašė:

    Kodėl Wi-Fi nemokamas Mažeikiuose neveikia? Pasidomėkite, Šiūrys, savavald.admin.direktor. reklamavo, kad Wi-Fi ryšys yra Sodų parkelyje, bet jo negaudo jokie išmanūs telefonai net prie stulpo su priklijuota reklama apie nemokamą ryšį.Tad gal pinigai į balą. Gal ką prie stulpo to reikia pakabinti? Niekada nesuprasiu tų valdininkų, kurie turėtų tarnauti žmonėms ar jie ,prieš skelbdami ,išbandė įrangą, ar tik ką bobutė pasakė tą ir praneša. Svarbiausiai pasigirti. Kas renka ir skiria tuos Mažeikių pensininkus į pareigas?

  2. As parašė:

    Koncervatoriams kaimai visiškai nerūpi.Mokyklas reikia uždaryti ,kelių asfaltavimui pinigus atimti .Jiems visais laikais kaimai trukdo …..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto