Žemės ūkio produktų vartojimo skatinimui – 30 mln. eurų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisija (EK) žemės ūkio produktų eksporto skatinimui nusprendė skirti papildomus 30 milijonų eurų.
Paramą gavusios įmonės nuo 2015 metų galės apmokėti dalyvavimą parodose ir mugėse, degustacijas, reklamą televizijoje, radijuje, spaudoje, katalogų leidybą bei ryšių su visuomene kampanijas.

Skirta papildomai

Naujuoju finansinės paramos instrumentu galės pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) šalių narių šakinės ir tarpšakinės organizacijos (asociacijos).
ES 2014 m. minėtoms priemonėms iš viso skyrė 60 mln. eurų, tačiau reaguojant į Rusijos importo embargą, EK numatė tam skirti dar ir papildomus 30 mln. eurų žemės ūkio produktų vartojimo skatinimo programoms.
Žemės ūkio produktų pardavimo skatinimo programai trečiosiose šalyse ir vidaus rinkoje (Europos Sąjungoje) parama teikiama pienui ir jo produktams, šviežiems ir perdirbtiems vaisiams bei daržovėms ir kitiems produktams.

Paraiškas teikti iki rugsėjo 30 d.

Paraiškas finansinės pagalbos priemonei gauti galima teikti iki rugsėjo 30 d., išankstinį paraiškų vertinimą ir atranką vykdo VĮ „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra“. Galutinį vertinimą priims EK.
Galima programų trukmė 1–3 metai. Minėta finansinės paramos priemone galima padengti iki 50 proc. visos numatomos programos išlaidų. Ne mažiau kaip 20 proc. programos privalo apmokėti paraišką pateikusi įmonė, iki 30 proc. išlaidų apmoka valstybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto