Žemės ūkio rūmų atstovai aptarė ūkininkų problemas

A. Stančikas susitikimo dalyviams nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti, nes kaip ir visose srityse, žemės ūkiui trūksta finansavimo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikiuose lankėsi delegacija iš Žemės ūkio rūmų. Susitikti su rūmų pirmininku Andriejumi Stančiku susirinko nemažas būrys rajono ūkininkų, kaimo seniūnijų vadovai.

Stringa projektai

Susirinkusieji aptarė Bendrąją žemės ūkio programą po 2013-ųjų metų. Taip pat vyko diskusijos dėl tolesnio augalininkystės ir gyvulininkystės ūkių plėtojimo, dėl verslo sąlygų žemės ūkyje gerinimo.
A. Stančikas susitikimo dalyviams nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti, nes kaip ir visose srityse, žemės ūkiui trūksta finansavimo.
„Sunkiausia yra tiems ūkininkams, kurie sulaukę savo pateiktų projektų patvirtinimo, rizikavo: užstatė ūkius, pasiėmė paskolas iš bankų, prisipirko žemės ūkio technikos. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad neaišku, kada jų projektai gaus finansavimą“, – apgailestavo svečias.

Perduos ministerijai

A. Stančikas patikino, jog Žemės ūkio rūmai daro viską, kad situacija pasikeistų. Vienas iš reikalavimų – padidinti tiesioginių išmokų vidurkį.
„Jei vidurkį bent šimtu eurų už vieną hektarą pavyktų padidinti, tai būtų didelis laimėjimas. Tačiau kol kas konkrečių veiksmų nėra, tik kalbos ir pasiūlymai“, – komentavo A. Stančikas.
Iš mažeikiškių pasigirdo kvietimų vykti piketuoti į  Briuselį – ne tik kaip anksčiau su plakatais ir skambiais šūkiais, bet prie parlamento suvažiuoti su traktoriais ir kombainais.
Svečiai iš Vilniaus pažadėjo mažeikiškių pasiūlymus bei problemas apsvarstyti ir informuoti žemės ūkio ministrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto