Žemėtvarkininkai atleidimų išvengė

Skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus (centre) su specialistais džiaugėsi, kad liko atsinaujinusioje tarnyboje ir galės tęsti pradėtus darbus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo pirmadienio įsigaliojo nauja Nacionalinės žemės tarnybos administracijos struktūra. Skaudžių reformos kirčių rajono žemėtvarkininkai išvengė – jie liko dirbti atnaujintoje tarnyboje, atsisakyta tik buhalterio etato.

Antras išbandymas

Praėjusiųjų metų pabaigoje rajono Žemėtvarkos skyriaus darbuotojai iš Nacionalinės žemės tarnybos gavo įspėjimus apie darbo sutarties nutraukimą. Ilgai buvo neaišku, kam bus pasiūlytos pareigos nuo balandžio 2 dienos atsinaujinančioje tarnybos struktūroje.
Ne vienam skyriaus specialistui antrą kartą tenka išgyventi panašią situaciją. Pirmą kartą – kai panaikinus apskričių viršininkų administracijas, buvę jų Žemėtvarkos skyriai tapo Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniais padaliniais.
Nuo 2010 m. liepos mėnesio visus žemės reikalus – tiek mieste, tiek kaime – tvarko Nacionalinė žemės tarnyba. Mūsų rajone – šios tarnybos Mažeikių žemėtvarkos skyrius. Iki tol su žeme susijusius sprendimus priiminėdavo apskričių viršininkai.

Prognozės pasitvirtino

Žemėtvarkos skyriaus darbuotojus ilgai vargino nežinomybė, ar liks atsinaujinančioje tarnyboje. Buvo spėliojama, kad siekiant taupymo, bus mažinami etatai arba atlyginimai. Tačiau skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus, ir pats gavęs įspėjimo pranešimą, turėjo vilties, kad Mažeikiuose nebus drastiškai užsimota sumažinti etatų.
„Sunku spėlioti, kaip bus. Dabar skaičiuojama, analizuojama, manau, kad Nacionalinė žemės tarnyba atsižvelgs į kiekvieno rajono situaciją“, – samprotavo vedėjas.
Jo prognozės pasitvirtino. Iš tikrųjų beveik visi darbuotojai sulaukė siūlymo likti Nacionalinės žemės tarnybos padalinyje.

Vedėjas liko tas pats

Mažeikių skyriuje patvirtinta 13,5 etato, tiek pat, kiek ir Telšiuose. Kaimyniniuose rajonuose:  Plungėje – 14,5, Akmenės ir Skuodo rajonuose – 9,5.
Tarnybos padaliniui – Mažeikių skyriui – ir toliau vadovaus Z. Šimkus. Atsinaujinančioje tarnyboje liko dirbti visi specialistai, išskyrus buhalterę, nes apskaita bus tvarkoma centralizuotai. Be to, siūlymo likti tarnyboje atsisakė vairuotojas.
Z. Šimkus paaiškino, kad keitėsi ir kai kurių specialistų pareigybės, persiskirstė kai kurie darbai. Sunkumų gali būti, bet jie laikini, kol darbuotojai persiorientuos, perpras naujus darbus, užduotis ir pan.
Atlyginimai darbuotojams sumažinti nebuvo, kai kurių net padidėjo. 2012 metų pradžioje, vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo nuostatomis, buvo vertinama visų Nacionalinėje žemės tarnyboje dirbančių valstybės tarnautojų 2011 metų veikla. Po labai gero įvertinimo į aukštesnes keitėsi trijų darbuotojų kategorijos ir dėl to šoktelėjo jų atlyginimas.

Reformos tęsinys

Nacionalinės žemės tarnybos atstovė spaudai Aušra Pociūtė „Santarvei“ paaiškino, kad Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos buvo vykdomi struktūriniai pokyčiai, orientuoti į geresnį ir kokybiškesnį asmenų aptarnavimą.
Optimizuojant darbą persvarstytos darbuotojų funkcijos, veiklos sritys, darbuotojų darbo krūviai. Struktūriniai pokyčiai yra natūralus reformos, kuri įvyko 2010 metų liepos 1 dieną, tęsinys.
„2012 metais bus keliami dar ambicingesni tikslai tiek visai Nacionalinei žemės tarnybai, tiek kiekvienam skyriui individualiai“, – pažymėjo A. Pociūtė.

Tikslas – pagerinti paslaugas

Nacionalinės žemės tarnybos atstovė spaudai dar prasidėjus reformai „Santarvei“ yra sakiusi, kad pasibaigus persitvarkymo darbams, pokyčius turėtų pajusti ir asmenys, besikreipiantys į tarnybą, kadangi atnaujintos struktūros įgyvendinimas turėtų pagreitinti sprendimų priėmimo procesą ir užtikrinti kokybišką aptarnavimą.
Skyriaus vedėjas Z. Šimkus pastebėjo, kad iš tikrųjų jau po 2010 metais įvykusios reformos, kada skyrius tapo Nacionalinės žemės tarnybos padaliniu, liko mažiau biurokratizmo. Nuo balandžio 2 dienos prasidėję pokyčiai, vedėjo manymu, visiems bus naudingi.
„Šiais metais numatyta tarnybos padaliniuose įvesti vadinamąjį langelį. Bus įrengtos atskiros  patalpos žmonėms priimti, nustatyta tvarka, kaip geriau klientus aptarnauti“, – apie būsimas permainas informavo valstybės tarnautojas.

Keičiasi darbų pobūdis

Skyriaus vedėjas Z. Šimkus informavo, kad žemės grąžinimas rajone eina prie pabaigos.
„Bet yra kitas dalykas. Iki birželio 1 dienos gyventojai, kuriems dar neatkurtos nuosavybės teisės į miestuose turėtą valstybės išperkamą žemę, turi apsispręsti dėl atlygio pinigais. Jeigu toks būdas netenkina, ko gero, realiausias pasirinkimas yra lygiavertis sklypas, kol dar yra laisvos žemės. Nes ateina išvados dėl nuosavybės atkūrimo iš Vilniaus, Kauno, kitų miestų, kur tokių žemių trūksta“, – pastebėjo vedėjas.
Šiuo metu keičiasi žemėtvarkininkų darbų pobūdis. Pagrindiniai darbai – geodeziniai matavimai. Prasidėjo miškų pardavimo aukcionai, įgyvendinami konsolidacijos projektai, daugėja detaliųjų planų, formuojant sklypus reikalingas geodezinis matavimas. Matininkai ne visada tiksliai paženklina tuos sklypus, reikalinga stiprinti darbų kontrolę, vardijo naujas užduotis Z. Šimkus.

Skyrius – geriausiųjų dešimtuke

Nacionalinės žemės tarnybos  struktūroje veikia penkiasdešimt teritorinių padalinių. Tarnybos atstovė spaudai A. Pociūtė „Santarvę“ informavo, kad pagal tam tikrus 2011 metais atliktus darbus Mažeikių žemėtvarkos skyrius yra tarp dešimties geriausiai dirbančių skyrių.
Praėjusiais metais skyrius sudarė 375 valstybinės žemės pardavimopirkimo sutartis ir į valstybės biudžetą surinko 2,28 mln. litų. Per metus priimta 119 sprendimų piliečiams atkurti nuosavybės teises į žemę, mišką, vandens telkinius ir 56 asmeninio ūkio naudotojams įteisinta asmeninio ūkio žemė.
Vykdant kontrolę per 2011 metus Mažeikių žemėtvarkos skyriuje buvo patikrintos 2 404 kadastrinių matavimų bylos ir atlikti 382 patikrinimai vietovėje. Be to, atlikti 49 žemės naudojimo patikrinimai.

One Reply to “Žemėtvarkininkai atleidimų išvengė”

  1. Kokosz parašė:

    sikur ta vritshin kaq shum meejdnn politikanet sa ne per reklamen ooooo zoooot kushedi ku do ishte vendi yne i lodhur tashme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto