Židikiškės – „Sidabro vainikėlio“ prizininkės

Laura Žeimytė (dešinėje) ir Laura Vaitkutė – „Sidabro vainikėlio“ 3 vietos laimėtojos. Ingos ŠILINSKAITĖS nuotr.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse Kretingos muziejuje paaiškėjo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatai bei prizininkai. Skirtingose amžiaus grupėse Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivės – 15 metų Laura Žeimytė ir 17 metų Laura Vaitkutė laimėjo 3 vietas už popieriaus karpinius.

Gausus dalyvių skaičius

Regioninės atrankos į „Sidabro vainikėlį“ prasidėjo dar pavasarį.
Mažeikių rajono mokyklose 5–12 klases lankantys moksleiviai konkurso vertintojams pateikė įvairių darbų – iš medžio drožtą koplytstulpį, pieštukinę iš tošies, popieriaus karpinius, siuvinėtus delmonus, margučius, švilpukus iš molio, keramikos dirbinius, pagalves, servetėlės, suvenyrus iš rago.
Iš pradžių moksleivių rankdarbiai buvo eksponuojami Mažeikių kultūros centre.
Vėliau šie darbai buvo išvežti į Telšius. Ten vyko konkurso regioninis etapas ir paaiškėjo, kad iš 18-os ten dalyvavusių mažeikiškių autorių darbų 14 tapo 1–3 vietų laimėtojais.

Pasak mokytojos Ingos Šilinskaitės, mokinių liaudies dailės konkursas, darbų vertintojai –
rimti ir kompetentingi. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Gerai įvertino karpinius

Regioninės konkurso-parodos komisija nutarė, kad nacionaliniame „Sidabro vainikėlio“ etape Mažeikių rajonui atstovavo keturių moksleivių darbai.
Šiemet iš 384 mokinių, dalyvavusių regioninėse atrankose, išrinkti 42, kurie verčiausi finalo. Simboliniais sidabro vainikėliais buvo apdovanoti 6 moksleiviai. Kiti skirtingose kategorijose paskelbti antrų ir trečių vietų laimėtojais.
Skirtingose amžiaus grupėse Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleivės – 15 metų L. Žeimytė ir 17 metų L. Vaitkutė laimėjo 3 vietas už popieriaus karpinius.

Vadina rimtu konkursu

Moksleives konkursui ruošė mokytoja Inga Šilinskaitė. Jos mokiniai konkurse dalyvavo jau ne pirmus metus. Ir jau anksčiau popieriaus karpiniai yra sulaukę gerų įvertinimų.
Mokytoja „Santarvei“ sakė, jog „Sidabro vainikėlis“ – rimtas konkursas, kurio tikslas ugdyti ne tik mokinių gebėjimus ir amatus. Šio konkurso dalyviai skatinami atsigręžti į liaudies tradicijas ir jomis remtis kuriant šiandieninius darbus.
Pasak pedagogės, konkursas rimtas yra ir tuo, jog mokinių kūrinius vertina kompetentinga komisija.
Pasak „Sidabro vainikėlio“ organizatorių, daugiausia moksleiviai konkursui-parodai teikė medžio drožybos dirbinių. Sukurta ir daug tekstilės, keramikos bei grafikos darbų. Dalis šias liaudies dailės šakas pasirinkusių mokinių sekė tradicijas, dalis bandė interpretuoti remdamiesi paveldu.

Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto