Židikiškiai svarsčių kilnotojai grįžo su medaliais

Nugalėtojų pakyla (iš kairės) Rimantui Intai, Viliui Gerikai ir Irmantui Bunkui tampa įprasta. Nuotrauka iš klubo archyvo

Svarsčių kilnojimo sporte laimėjimų nestokoja Židikų moksleiviai. Po pergalių šalies moksleivių olimpiniame sporto festivalyje, jie šauniai pasirodė ir Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo pirmenybėse.

Pagerino rekordą

Tauragėje vyko jau trečiasis atviras (jame dalyvavo ir Latvijos sportininkai) Lietuvos svarčių kilnojimo federacijos ilgo ciklo svarčių kilnojimo čempionatas.
„Jeigu klasikinėje dvikovės rungtyje yra svarsčių stūmimas ir svarsčio rovimas, tai ilgojo ciklo rungtyje atliekamas stūmimo veiksmas su svarsčių nuleidimu į svorio padėtį (tarp kojų) po kiekvieno pakėlimo. Dirbama pasirenkant arba 16, arba 24 kilogramų svarstį“, – rungtį apibūdino židikiškių treneris, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Andrius Šakinskas.
Į šias varžybas nuvyko trys geriausi šios mokyklos moksleiviai, kurie prieš tai skynė pergales tiek kaimo, tiek miestų mokyklų moksleivių olimpiniuose festivaliuose.
Ir iš šalies pirmenybių židikiškiai grįžo su apdovanojimais – savo svorio kategorijose jaunučių grupėje (iki šešiolikos metų) Vilius Gerika užėmė trečiąją vietą, o jaunių (iki aštuoniolikos metų) buvo antras, Rimantas Inta jaunimo (iki 22 metų amžiaus) grupėje tapo šalies vicečempionu. Tuo tarpu Irmantas Bunkus ne tik iškovojo aukso medalius tiek jaunių, tiek jaunimo grupėse, bet ir pagerino šalies jaunių rekordą, surinkęs 109 taškus.

Židikiškiai rengsis dvikovei

Pasak sportininkus rengusio A. Šakinsko, prieš šias varžybas pavyko surengti tik dvi treniruotes, iki tol visas dėmesys buvo skirtas dvikovės varžyboms. Todėl moksleivių praktiškai be pasirengimo pasiekti rezultatai itin džiugina.
Artimiausiu metu sportininkai truputį pailsės, po to ruošis balandį Jonavoje vyksiančiam septynioliktajam svarsčių kilnojimo dvikovės čempionatui. Čia varžysis visų amžiaus grupių – nuo jaunučių iki veteranų – sportininkai, židikiškiai planuoja deleguoti gausią komandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto