Židikiškis Irmantas Bunkus – šalies čempionas

Irmantas Bunkus (trečias iš kairės) savo kategorijoje nepaliko jokių vilčių varžovams. Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Židikiškiai moksleiviai įrodė, kad titulus gali iškovoti ir nedidelio miestelio atstovai – moksleivių olimpinio festivalio finalinėse svarsčių kilnojimo varžybose jie liko septini, o individualiai rungęsis I. Bunkus tapo šalies čempionu.

Neturėjo lygių
Pakruojyje vyko Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklų finalinės svarsčių kilnojimo varžybos, kuriose jau antrus metus iš eilės rungėsi ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos komanda.
„Triumfavome rajoninėse, tarpzoninėse varžybose ir taip užsitikrinome teisę startuoti finale, kur varžėsi dvylika komandų. Svarsčių kilnojimą kultivuojame penkerius metus, jau pernai patekome į finalą, tačiau šalies čempiono titulą parsivežėme pirmą kartą“, – pasakojo mokinius varžyboms ruošęs kūno kultūros mokytojas Andrius Šakinskas.
Varžybose startavo septyni šios mokyklos atstovai, čempionu tapo stūmimo ir rovimo rungtyse svorio kategorijoje iki 63 kilogramų lygių neturėjęs devintokas I. Bunkus.
Ketvirtas savo kategorijoje liko Rimantas Inta, kuris stūmime svarsčius iškėlė 241 kartą ir buvo pirmas, tuo tarpu rovimo rungtyje jis užėmė tik šeštąją vietą ir galutinėje įskaitoje liko ketvirtas. Penktąją vietą iškovojo Vilius Gerika, o Židikų komanda tarp dvylikos ekipų liko septinta.
Skiriamas nemažas dėmesys 
Taisyklės varžybose buvo gana paprastos – stūmimo rungtyje du šešiolikos kilogramų svarsčiai kilnojami dešimt minučių, rovimo rungtyje vienas tokio pat svorio svarstis kilnojamas taip pat dešimt minučių, vieną kartą galima pakeisti ranką. Varžybos vyko iš karto ant aštuonių pakylų.
„Irmantas, kuris stūmė 135 kartus ir rovė 210 kartų, pastarojoje rungtyje galėjo parodyti dar daugiau, tačiau jau nebebuvo būtinybės – jis startavo po pirmų aštuonių sportininkų pasirodymo, žinojo savo pagrindinio konkurento rezultatus ir „nebesidraskė“.
Vaikinas šiuo sportu susidomėjo prieš trejus metus, pirmą kartą nuvyko į varžybas tik, galima sakyti, pasižvalgyti, pernai jau užėmė trečiąją vietą, o šiemet tapo čempionu“, – apie mokinio pasirodymą kalbėjo mokytojas.
Pasak A. Šakinsko, svarsčių kilnojimui mokykloje skiriamas nemažas dėmesys – treniruotės vyksta po du tris kartus per savaitę, atostogų metu moksleiviams yra sudaryta programa ir jie treniruojasi savarankiškai. Šiame sporte reikalinga jėga, bet svarbiausia –ištvermė.
„Užimta septintąja vieta džiaugiamės, juk aukščiau mūsų išsirikiavo tik keleriopai daugiau mokinių turinčios bendrojo lavinimo mokyklos. Nuo šeštos vietos mus teskyrė du taškai, be to, varžėmės ne visa sudėtimi, trūko vieno dalyvio“, – sakė kūno kultūros mokytojas.

3 Atsakymai į “Židikiškis Irmantas Bunkus – šalies čempionas”

  1. Super parašė:

    Šaunuolis. Sveikinimai.

  2. Linas parašė:

    Šaunuoliai.

  3. nesuprantu parašė:

    viduryje tikrai nieko nėra, tik toliau kelios galvos matosi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto