Židikų bibliotekoje – susitikimas su rašytoja

Rašytoja I. Ežerinytė pristato knygą „Šunojaus diena“. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Įgyvendinant skaitymo skatinimo projektą „Paauglio įprotį neskaityti galima pakeisti“, Židikų miestelio biblioteka kartu su Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomene organizavo susitikimą su rašytoja Ilona Ežerinyte. Apie tai papasakojo Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė.

Pripažintas debiutas

Rašytoja I. Ežerinytė debiutavo vos prieš trejus metus. Jos pirmoji knyga „Šunojaus diena“ laimėjo fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamą Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ir buvo pripažinta reikšmingiausiu vaikų literatūros debiutu (Aldonos Liobytės premija), o ,,Sutikti eidą“ apdovanota Prano Mašioto premija.
Apysaka „Verksnių klubas“ autorei pelnė vaikų literatūros premiją už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą bei esminių žmogiškųjų vertybių perteikimą. 2019 m. knyga „Verksnių klubas“ gavo Metų knygos paaugliams titulą, knyga „Skiriama Rivai“ pripažinta geriausia 2018 m. knyga vaikams ir paaugliams, už kurią rašytojai įteikta antroji IBBY Lietuvos skyriaus premija.

Bibliotekininkė B. Vaizgėlienė padėkoja vaikams už gražius darbelius. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Įgyvendinti svajonę – niekada nevėlu

Židikuose rašytoja I. Ežerinytė pravedė du edukacinius užsiėmimus. 3–4 klasių mokiniams ji pristatė kūrybiškumo skatinimo metodus, paaiškino, kaip kūrybiškai galime pažiūrėti į kai kuriuos labai paprastus dalykus, pavyzdžiui, į trikampį arba plytą. Vaikų atsakymai nustebino net susitikime dalyvavusias mokytojas.
Pristatydama pasakų knygą „Šunojaus diena“, rašytoja pasakojo, kad daug dėmesio skyrė knygos iliustracijoms, kurios iš pažiūros yra pilkos kaip lapkričio dangus, bet įsižiūrėjus geriau – tai kruopštūs ir nuoširdūs knygos iliustratoriaus Raimondo Gnižinsko sukurti paveikslėliai, kurie originaliai puošia knygelę.
Rašytoja bendravo su mokiniais, skatino juos pradėti rašyti knygas, atsakė į klausimus ir atsisveikindama padovanojo savo knygų.
Penktokams viešnia kalbėjo apie tai, jog niekada nevėlu įgyvendinti svajonę, išdrįsti prisiliesti prie naujų dalykų, kurių, atrodo, įgyvendinti nepavyks. I
I. Ežerinytė papasakojo haiku atsiradimo istoriją, atskleidė unikalios Japonijos poezijos formos kūrimo, žmogaus vidinio pasaulio ir gamtos sąsajų subtilybes. Knygų autorė pateikė renginio dalyviams ir kūrybinio rašymo užduočių. Kiekvienas dalyvis pagal visas taisykles sukūrė ir perskaitė savo haiku.

Haiku rašymo pamoka 5 kl. mokiniams. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Bibliotekai dovanojo naujų knygų

Mokinius ir mokytojus žavėjo rašytojos I. Ežerinytės paprastumas ir nuoširdus bendravimas su vaikais. Išvykdama autorė padovanojo mokyklos bibliotekai naujų, paaugliams skirtų knygų „Verksnių klubas“ ir „Skiriama Rivai“.
Tai buvo puiki galimybė artimiau pabendrauti su rašytoja, gauti jos autografą.
Džiaugiamės rašytojos viešnage Židikuose ir dėkojame Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei už aktyvų dalyvavimą susitikime.

Benita VAIZGĖLIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto