Židikų sportininkai renka medalius

Penki židikiškiai moksleiviai savo svorio kategorijose kilo ant nugalėtojų pakylos: (iš kairės stovi) Tautvilas Liegis, Rimas Daubaris ir Irmantas Bunkus, (sėdi) Rimantas Inta ir Vilius Gerika. Nuotrauka iš komandos archyvo

Dar vieną laimėjimą Lietuvos moksleivių olimpiniame festivalyje iškovojo židikiškiai moksleiviai – pelnę net penkis medalius individualiose rungtyse, jie užėmė antrąją vietą kaimo vietovių mokyklų finalinėse svarsčių kilnojimo varžybose.

Paliko toli už nugaros

Švenčionių rajone vyko Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio kaimiškų vietovių mokyklų finalinės svarsčių kilnojimo varžybos, kur tarp devynių komandų varžėsi ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos atstovai, treniruojami kūno kultūros mokytojo metodininko Andriaus Šakinsko.
Iš aštuonių komandai atstovavusių sportininkų net penki tapo šių varžybų prizininkais, o likusieji trys buvo ketvirti. Lengviausių (iki 53 kilogramų svorio) sportininkų grupėje niekas neprilygo židikiškiui Viliui Gerikai, dar toliau už nugaros savo vienuolika varžovų paliko antrus metus iš eilės svorio kategorijoje iki 63 kilogramų triumfavęs Irmantas Bunkus – dvikovėje jis surinko 254 taškus, kai tuo tarpu antrąją vietą užėmęs Rokiškio rajono atstovas nuo jo atsiliko net 74 taškais.
„Šiose varžybose sportininkai galėjo pasirinkti 16 arba 24 kilogramus sveriantį svarstį.
Juo buvo atliekami du veiksmai – dviejų svarsčių stūmimas ir rovimas dešine ir kaire ranka, o tada taškai sumuojami“, – informavo komandos vadovas.

Nusileido tik trimis taškais

Dar vieną nugalėtojo medalį mūsų rajono mokyklai iškovojo Rimas Daubaris, antrąją vietą užėmė ir Tautvilas Liegis. Didžiausią įspūdį, pasak trenerio, padarė svorio kategorijoje iki 78 kilogramų rungtyniavęs Rimantas Inta, kuris vienintelis iš mūsų komandos varžėsi su 24 kg svarsčiu. Per du  veiksmus jis surinko 360 taškų ir pasiekė geriausią rezultatą tarp visų dalyvavusių sportininkų.
Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos komanda, surinkusi 119 taškų ir praleidusi į priekį trimis taškais juos aplenkusį Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos aštuntuką, komandinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Beje, ši kauniečių komanda triumfavo ir visų šalies mokyklų Moksleivių olimpinio festivalio varžybose Kuršėnuose, kur židikiškiai užėmė ketvirtąją vietą.