Židikuose – Atvelykio linksmybės

Pirmąjį savaitgalį po Velykų, balandžio 16 d., Židikų seniūnijos bendruomenė, kultūros centras ir biblioteka pakvietė židikiškių ir aplinkinių kaimų šeimas su vaikais į pavasarišką, jau tradicine tapusią Atvelykio šventę.

Prapliupęs lietutis pakoregavo organizatorių planus, tad renginys persikėlė į Židikų kultūros centro salę. Šventės dalyvius aplankė Velykų bobutė, kurią įkūnijo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė. Ji papasakojo apie velykinių kiaušinių spalvų reikšmes, kitus Velykų simbolius ir papročius.

Nuo Velykų visą pavasarį reikia daug suptis, judėti, lakstyti, šokti, žaisti judrius žaidimus, kad pajudėtų visa savastis po žiemos, kad būtų pažadinta gamta, kad žemė bustų, kad greičiau suvešėtų augmenija… Todėl mes daug šokome ir žaidėme įvairius judrius muzikinius žaidimus ir smagiai ridenome margučius.

Dalyvių veiduose švytėjo šypsenos, nes juoko ir linksmybių tikrai netrūko. Velykų bobutė kiekvieną apdovanojo saldžia dovanėle. Šventei pasibaigus, Velykų bobutė palinkėjo, kad su atbundančiu pavasariu, sugrįžtančiais paukščiais į kiekvieno namus ateitų švelnus saulės spindulys, pirmųjų pavasarinių gėlių kvapas, o kartu su numargintais margučiais – stiprybė, meilė ir džiaugsmas.

Džiugu, kad, puoselėjant mūsų senolių velykinius papročius ir tradicijas, šis šventinis renginys kiekvienam  padovanojo šventišką nuotaiką. Smagu, kad ir šiandien gyva mūsų senolių išmintis, kuri perduodama iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas, iš dainos į dainą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto