Židikuose – tradicinis sakralinės muzikos festivalis

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Praėjusį penktadienį Židikuose, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, vyko IX tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“, organizuojamas Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės.
Tradiciškai festivalis prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo keli kunigai. Prelatas į susirinkusiuosius kreipėsi M. K. Čiurlionio žodžiais: „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Ir išties Mišios užpildė širdis gerumu, pripildė dvasią ramybės, sušildė kiekvieną. Gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė dėkojo už šiltas Mišias ir pasidžiaugė, kad festivalyje dalyvauja Židikų seniūnė, tėveliai, vaikai, gausus svečių būrys.
Festivalį vedė garsus žurnalistas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas, kurio balsas jau nuo pirmųjų žodžių nepaliko abejingų.
Pirmiausia vedėjas pakvietė garbingas viešnias: operos solistę, daugybės konkursų nugalėtoją Aušrą Liutkutę, ne pirmus metus dainuojančią židikiškiams, jos mokines Gabiją Kušleikaitę ir koncertmeisterę Medeinę Mickevičiūtę. Puikius balsus, vargonų muziką lydėjo audringi žiūrovų plojimai. Operos solistė A. Liutkutė kreipėsi į vaikus, linkėjo jiems sveikatos, stiprybės ir skyrė Loido Vėberio kūrinį.
Puikiais posmais kreipdamasis į susirinkusiuosius renginių vedėjas J. Šalkauskas kvietė klausytis giesmių, kurias atliko mokiniai iš įvairių mokyklų. Maloniai nustebindamas giesmėmis į susirinkusiuosius kreipėsi Židikų gimnazijos darbuotojų ansamblis. Šiais metais festivalyje dalyvavo Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos ansamblis „Dorėmiukai“, Plungės raj. Kulių gimnazijos solistės Viktorija Valauskaitė ir Diana Suslova, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vokalinis ansamblis „Incanto“, Vytauto Klovos muzikos mokyklos solistės Izabelė Vasiliauskaitė ir Rugilė Lieliungaitė, ansamblis „Dainelė“, jaunučių choras „Spinduliukai“, Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos „Nigrades“ muzikos mokyklos instrumentinis ansamblis, Tauragės r. Žygaičių gimnazijos ansamblis „Dainorėliai“, Kretingos r. Darbėnų gimnazijos solistė Augustė Žičkytė ir jaunimo šlovinimo grupelė „Esu…“, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriaus mokinės: Violeta Liegytė (akordeonas), Gerda Mingielaitė (gitara) ir Gintarė Stonytė (gitara), Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ dainavimo studija „Žibutė“ ir, be abejo, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ansamblis „Akcentas“. Maloniai nustebino ir sužavėjo muzikos mokytojo Juozo Daukšo ir mokytojos Ramunės Šakinskienės duetas. Baigiantis festivaliui, visi kolektyvai giedojo giesmę „Ačiū Tau, Dieve“.
Gimnazijos direktorė R. Širvinskienė dėkojo visiems dalyviams už jaukią šventę, puikiai praleistą laiką, šilumą ir gerumą, pasklidusį bažnyčioje, taip pat vadovams už didžiulį darbą, meilę muzikai. Dėkota ir rėmėjams, kurių dėka šventė tapo dar jaukesnė. Kiekvienas kolektyvas apdovanotas dovanomis, saldumynų dainorėliams negailėjo ir tėveliai. Direktorė džiaugėsi, kad graži tradicija tęsiasi, pripildydama širdis gerumo ir meilės.

Danutė STANCEVIČIENĖ,
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytoja

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto