Židikuose viešėjo filmo kūrėjai

G.Lukšas-Kepežinskas Židikuose. V. Suslavičiaus nuotr.

Moksleivių vasaros meno studijos „Atgaja“ stovyklautojų dailės kūriniais išpuoštoje salėje susibūrę šios studijos stovyklautojai ir dvišalio „Comenius“ projekto dalyviai Bulgarijos moksleiviai susitiko su režisieriumi Gyčiu Lukšu ir kino bei televizijos dailininku Augiu Kepežinsku. 

Jie pristatė  filmą „Duburys“, sukurtą pagal Romualdo Granausko romaną.
Lietuvos mokyklose pagal Lietuvos kinematografininkų sąjungos meno kūrėjų asociacijos inicijuotą projektą „Lietuviško kino pamokos“ kino kūrėjai atveža paskaitas, susitinka su moksleiviais.
Į kinematografininkų kvietimą atsiliepė ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla.
Savaitgalį Židikuose vyko pokalbis apie kiną ir gyvenimą, buvo aptariamas išvakarėse moksleivių žiūrėtas G. Lukšo sukurtas filmas „Duburys“ pagal R. Granausko romaną. Tai aibę tarptautinių apdovanojimų surinkusi kino juosta pagal to paties pavadinimo kūrinį, parašytą garsaus, Mažeikiuose gimusio rašytojo.
Kaip sakė režisierius Gytis Lukšas, per panašius projektus kompensuojama mokyklų programų spraga: kino menas lieka užribyje. Jis džiaugėsi, kad kino pagaliau ima reikėti vidurinėse ir aukštosiose mokyklose. Nors – lyg ir keista – kinematografininkų pasiūlymu atvežti kino pamokas susidomėjo tik rajonų mokyklos.
Svečiai su židikiškiais ir projekto dalyviais užsieniečiais bendravo rusų kalba. Šeimininkams režisierius G. Lukšas padovanojo vaizdajuostę su savo sukurtu filmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto