„Žilvičio“ vaikai aplankė alpakų ūkį

Nuotr. iš darželio archyvo

Gegužės mėnesio pradžioje Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ penkių grupių ugdytiniai ir juos lydintys  pedagogai susiruošė edukacinėn kelionėn į Šiaulių rajone, Dargaičių kaime įsikūrusį alpakų ūkį. Ši kelionė buvo ilgai laukta ir planuota, tačiau dėl pandemijos vis atidedama. Bet štai išaušo  ilgai laukta diena ir du didžiuliai autobusai su mažaisiais keliautojais pajudėjo kelionės tikslo link. Daugeliui ugdytinių tai buvo pirma kelionė autobusu. Vaikai žvalgėsi pro langus, netilo jų nuostabos, susidomėjimo matomais vaizdais šūksniai.

Atvykus į alpakų ūkį, vaikus pasitiko jo savininkė ir trumpai papasakojo apie savo ūkį. Edukacijos dalyviai sužinojo, jog iš viso čia auginama daugiau nei 100 gyvūnų. Pakvietusi ekskursijon, šeimininkė supažindino mažuosius su  švelniavilniais ūkio gyventojais: lamomis, alpakomis, triušiais, asiliukais, olandišku ožiu, kupranugariu, papasakojo, kaip jie atvyko į Lietuvą. Vaikai sužinojo daugelį šių gyvūnų gyvenimo paslapčių: kuo jie minta, kur gyvena, kokie jų įpročiai. O kai mažiesiems buvo leista gyvūnus pamaitinti ir juos paglostyti, džiaugsmui ir klegesiui nebuvo ribų.

Nuotr. iš darželio archyvo

Apžiūrėję ir pasidžiaugę gyvūnais vaikai, susėdę pavėsinėse, valgė priešpiečius. Grįžtant iš kelionės autobusuose netilo vaikų klegesys ir dalijimasis patirtais įspūdžiais. Išvykos tikslas – vaikų socialinių, pažintinių gebėjimų ugdymas, mokymas tinkamai elgtis su gyvūnais – pasiteisino ir išpildytas visu šimtu procentų.

Dėkojame Mažeikių rajono savivaldybei už dovaną – vienos dienos kelionę autobusu po Lietuvą – mūsų įstaigai, judriausios mokyklos konkurso „Diena be automobilio“ nugalėtojai. Gavę šią dovaną turėjome galimybę į kelionę išlydėti šitokį didelį būrį ugdytinių.

Laima Drungilienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto