Žilvinas Šilėnas: „Geresnio gyvenimo sąlyga: gaminti daugiau ir geriau“

Žilvino Šilėno teigimu, skirtumus tarp didžiųjų ir mažųjų Lietuvos miestų bei regionų lemia skirtingai įsisavinamos investicijos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusią savaitę Mažeikiuose lankėsi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.
Jis dalyvavo Mažeikių verslininkų asociacijos surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje, susitiko ir bendravo su Savivaldybės vadovais, jaunimo konferencijoje skaitė pranešimą.
Svečias sutiko atsakyti ir į kelis „Santarvės“ klausimus.

– Jaunimo konferencijoje skaitėte pranešimą „Pasaulis ir jaunimas – šiandien ir rytoj“. Kokia jauno žmogaus situacija yra šiandieninėje Lietuvoje ir kas jo laukia rytojaus Lietuvoje?
– Pirmiausia reikia pripažinti, kad jaunimas dabar gyvena geriau, nei bet kada. Paradoksalu, tačiau iš to kyla keli iššūkiai.
Viena vertus, nemažai jaunų žmonių yra taip pripratę prie gero gyvenimo, kad neįsivaizduoja, jog gali būti kitaip. Jiems geras gyvenimas – duotybė. Jiems atrodo, jog kažkas kažką privalo sukurti ir duoti. Pamirštama, kad prie gerovės kūrimo prisidėti reikia patiems. Jie sako: gyvensiu savo malonumui, nedirbsiu ir kitiems nevergausiu. Ir nesupranta, kad už tuos malonumus sumoka kiti žmonės.
Bet anksčiau ar vėliau jiems tas suvokimas ateis.
– Ką turite mintyje?
– Suvokimas ateis, kai baigsis jų tėvų pinigai.
Arba, kai brangias, bet neefektyvias darbo vietas pakeis robotai. Ateityje pusė dabartinių darbo vietų Lietuvoje pradings.
Taigi, klausimas: ar tai grėsmė, ar galimybė? Manau, kad, žiūrint plačiau, tai yra galimybė kurti naujas darbo vietas. Bet, žinoma, bus daug asmeninių tragedijų.
Be to, nepamirškime, kad žmogaus pakeitimas technika vyksta ir dabar. Ypač kai darbo jėga brangsta, yra smarkiai reguliuojama, o kapitalas pinga. Pavyzdys – didieji prekybos centrai, kurių grindis plovimo mašinomis plauna po vieną darbuotoją.

Visas interviu – šeštadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Žilvinas Šilėnas: „Geresnio gyvenimo sąlyga: gaminti daugiau ir geriau“”

  1. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

    Patikslinu, eksiukai čia angl. „Former Bolsheviks“ ir jų paveldėtojai. Įdomu, kokie aitvarai šitam ekonomikos pasakoriui, tiksliau, ekonomikos instaliatoriui sunešė turtus, surinko meilužes, karjerą ir socialinę padėtį suvairavo, pagal kokį blatą ir už kokius nuopelnus, ir kam? Bolševikų partija, perregistruota Teisingumo ministerijoje į LDDP, okupacija, dezi propaganda(melas), konspiracija ar „babuška“ iš Peterburgo? Negi jo sėkmė vien konspiracija arba komercinė paslaptis, ką manote, mažeikiškiai? Kaip yra meno isntaliacija taip yra ir ekonomikos instaliacija, žodžiu, eksiukų pseudo triukai runkeliukams. Sėkmuolis sako, kad bus tragedijų, o pats po ta tragedijos girna papult nenori, ane? Kas pačio gyvenime buvo duotybė? „Prichvatizacija“, Bolševikų partija, LDDP, nemokamas mokslas, pseudo liberalizmas, Kultūrinis Marksizmas ar Lenino „Materialismus und Empiriokritizismus“, o gal Genrikh Yagoda filosofija, ką? Gal reiktų pirma savo paslaptį atskleisti, ar viskas pas patį komercinė paslaptis – konspiracija? Pseudo liberalai labai jau priprato niekus taukšti ir gyventi kitų sąskaita, neatrodo? Už liberalų baikas ir kaifą(orgazmą) sumoka nulėpausiai – buki, neatsakingi Mažeikių ir Bugenių kaimo rinkėjai ar kaip? Apgaulės suvokimas, be jokios abejonės, ir mažeikiečių galvose veinąkart susiformuos, gali būt ramus, ekonomikos instaliatoriau, – pasakoriau! Suvokimas ateis, kai baigsis europiečių pinigai 2020 metais, kai nebebus duodami vokietukų sunkiu darbu ir išmintinga galva uždirbti pinigėliai „šustriakams“ ir rinkėjams už dyką, o reiks užsidirbti – pačiam ir patiems taip pat. Tada ir pasibaigs visa demagogija, ir dezi propagandos triukai. Sakot, reik pakeist mažeikiškius robotais, reik sumažinti gyventojų skaičių, kad pakeltute efektyvumą, konkurencingumą, ane? Sakote, kad iš Afrikos ir Arabų pusiasalio bus aukštesnės kategorijos specialistai nei Mažeikių ar Bugenių kaimo žemaičiai ir kuršiai, ane? Gerai bus, kai pradings žemaičiai iš Mažeikių, ane? Kad jų vietą užims inveideriai ar kaip? Ekonomikos bachūrėliui, hm, na labai patiks, manau, tos asmeninės ir tautos, šeimų tragedijos ar kaip? Mes esame beveik visi patyrę „Prichvatizacijos traumą“, bet šito liberalai niekad nesupras, atspėjau? Esame amžinai kalti už dabartinę padėtį, ar taip mano dvigubų standartų maniakai? Maniakinė kulpatija( Manische Culpathie) baigia nustekent mažeikiškius, neatrodo? Tschüß!

  2. Miunchauzėnas parašė:

    Daugiau demagogijos, dezi propagandos prasčiokams ir viskas bus gerai – rojus eksiukų Mažeikiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto