„Žilvityje“ – Juozapinių jomarkas

Nuotr. iš Mažeikių l. d. „Žilvitis“ archyvo

Su bundančia gamta, su parskridusių paukščių giesmėmis į žemę atkeliauja pavasaris. Saulei pakilus aukščiau, skleidžiasi pirmieji pavasariniai gėlių žiedai. Sugrįžę paukščiai dovanoja mums gražiausias giesmes. Kovo 19-oji – Pempės diena, kuri simbolizuoja atbundančią gamtą, tikrąją pavasario pradžią. Taipogi kovo 19-ąją švenčiamos Juozapinės. Šią dieną būdavo organizuojami didžiuliai turgūs, kad prieš šv. Velykas žmonės galėtų parduoti savo prekes ir įsigyti šventėms reikalingų produktų, rankdarbių, medžio dirbinių ir kt.  

Pagal senolių papročius, visi visi: maži ir dideli, prekeiviai ir pirkėjai, linksmybių mėgėjai –  gerai nusiteikę sugužėjo į Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ organizuojamą Juozapinių jomarką. Jomarke apsilankė pats Juozapas (priešmokyklinio ugdymo mokytojas Andrius Paleičikas) su Gaspadinėmis (priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Juodiene ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rita Garaliene) ir mažaisiais dainorėliais, vadovaujamais meninio ugdymo mokytojos Daivos Gedvilienės. Vaikai dainavo, muzikavo liaudiškais instrumentais. Nustebino priešmokyklinukė Evelina, kuri parodė, kaip verpti siūlus senoviniu verpimo rateliu. To, pasak Evelinos, ją išmokė senelis.

Nuotr. iš Mažeikių l. d. „Žilvitis“ archyvo

Pasiklausę linksmos šnekos ir skambių dainų, visi sugužėjo įsigyti pirkinių.  Susirinkusieji galėjo ne tik akis paganyti, bet ir pirkti, mainyti, parduoti, ploninti savo pinigines.
Kūrybingų, išradingų ir darbščių mamyčių, močiučių, vaikų ir pedagogų dėka grupių prekystaliai lūžo nuo gardžiausių, kvapniausių ir įmantriausių kepinių, dirbinių, rankdarbių įvairovės. Visi džiaugėsi įsigiję įvairiausių skanumynų, rankdarbių ir kitų prekių. Šventės dalyviai namo grįžo kupini džiugių emocijų, pilnais pirkinių maišeliais, nešini lauktuvėmis ir ištuštėjusiomis piniginėmis.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Garalienė
Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Ilona Juodienė

Nuotr. iš Mažeikių l. d. „Žilvitis“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto