„Žilvityje“ – kalbos savaitė

Akimirka iš kalbos savaitės.

Praėjusi darbo savaitė lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ buvo skirta kalbai. Pagrindinis kalbos savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į vaikų kalbos ugdymo svarbą ir sudominti mažuosius netradicinėmis veiklomis.
Pirmoji diena buvo skirta gražiausiam lietuviškam žodžiui išrinkti. „Boružiukų“ grupės vaikai išrinko žodį MEILĖ. Antradienis – raidžių ir žodžių diena. Šios dienos užsiėmimas vadinosi „Mano pirma vardo raidė – karalienė“. „Drambliukų“ ugdytiniams labai patiko ši veikla, tą dieną vaikai tapo karaliais ir karalienėmis, savo pirmąsias vardo raides puošė ir margino įvairiausiais raštais. Iš grupėje esančių vaikų vardų raidžių „Raidžių fėja“ kartu su darželinukais sugalvojo įvairių žodžių: Ema, Lina, Rima ir kt.
Trečiadienis – kūrybiškumo diena. „Kodėlčiukų“ grupės vaikai klausėsi logopedės sekamos pasakos „Trys katinukai“. Vėliau grupės mokytoja kartu su ugdytiniais kūrė, piešė ir pristatė knygelę „Mano kačiukas“, vaikai turtino žodyną, lavino vaizduotę, ugdė kūrybiškumą. Ketvirta savaitės diena – „Kai prabyla pasaka“. „Liūtukų“ grupės vaikai išklausė „Raidžių fėjos“ sekamos pasakos „Septyni ožiukai“, po to vaikai su mokytoja pristatė savo kurtas pasakas.

Akimirka iš kalbos savaitės.

Paskutinę kalbos savaitės dieną „Bitutės“ grupės vaikai dalyvavo „Mįslių lietuje“. Ugdytiniai užsiėmimo metu demonstravo savo žinias, sumanumą, kalbinius įgūdžius.
Visose kalbos savaitės organizuotose veiklose „Žilvičio“ vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, užsiėmimai ugdė jų kūrybiškumą, kalbinius gebėjimus, meilę knygai, gimtajai kalbai ir lietuviškam žodžiui.
Dainora VAIČIENĖ
Specialioji pedagogė, logopedė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto