Žinias apie Europą demonstruoja ir mažeikiškiai

Visos gimnazijos ir dar septynios rajono mokyklos trečiadienį laikė „Europos egzaminą“, skirtą Europos dienai paminėti.

Skaičiai nesikeičia

Į šį egzaminą mažeikiškiai įsijungia nuo pat jo atsiradimo pradžios – 2010 metų. Šiame konkurse besivaržantys dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su ES istorija, kultūra, politika, aktualijomis ir kitomis temomis. Egzaminu siekiama didinti visuomenės domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir galimybėmis bendrojoje rinkoje.
Praėjusiais metais „Europos egzaminą“ laikė 20 tūkst. moksleivių iš 400 Lietuvos mokyklų.
Pasitikrinti žinias apie Europą šiemet užsiregistravo 400 vidurinių mokyklų ir gimnazijų, 7 aukštosios mokyklos.
Iš Mažeikių rajono egzamine dalyvavo apie 150 Merkelio Račkausko, Gabijos, Viekšnių, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos, Tirkšlių, Sodų ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinių bei „Ventos“, Senamiesčio, Žemalės ir Ruzgų pagrindinių mokyklų moksleivių.

Laimėtojus renka mokytojai

Pagrindinė šio projekto dalis – „Europos egzaminas“ – skirta 10–12 klasių moksleiviams, 8–9 klasių mokiniams skirta Europos viktorina.
Nacionalinį „Europos egzamino“ turą pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka mokytojai.
Dalyvauti egzamine registruoti savo ugdymo įstaigas paprastai kviečiami pilietinio ugdymo, istorijos, geografijos, ekonomikos, kalbų ir kt. dalykų mokytojai, kurių mokomieji dalykai vienaip ar kitaip susiję su mokymu apie Europos Sąjungą.
Europos egzamino finalas, kuriame varžysis geriausiai nacionalinio turo metu pasirodę moksleiviai ir studentai, vyks gegužės 18 dieną Seime. Jo dalyvius pasveikinti planuoja Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto