Žiniasklaida: prancūzų gynybos ministras siūlys pastiprinti Baltijos šalių oro policijos misiją

Žanas Ivas Le Drianas

Penktadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyksiantis Prancūzijos gynybos ministras Žanas Ivas Le Drianas pasiūlys pastiprinti Baltijos šalių oro policijos misiją keturiais naikintuvais „Rafale“ ir „Mirage 2000“, remdamasis neįvardintais šaltiniais rašo prancūzų tinklapis „Le Journal du Dimanche“.

Siekia nuraminti Baltijos šalis ir Lenkiją?

Prancūzijos gynybos ministras penktadienį išvyko į Vilnių. „Le Journal du Dimanche“ duomenimis, vizito metu bus diskutuojama apie Prancūzijos pasiūlymą į Baltijos šalių oro policijos misiją atsiųsti keturis naikintuvus, bus kalbama ir apie prancūzų AWACS tipo lėktuvo radaro misiją regione. Jis savo išvykos į regioną metu aplankys ir Taliną bei Varšuvą.
Prancūzijos tinklalapis, remdamasis savo šaltiniais, teigia, kad tokiais veiksmais siekia prisidėti prie JAV bei ES pastangų nuraminti Baltijos šalis ir Lenkiją.

Lydi nepasitenkinimas

Ministro vizitą lydi nepasitenkinimas dėl to, kad net ir po Krymo aneksijos Prancūzija vis tiek tęsia savo karo laivų „Mistral“ pardavimo Rusijai kontraktą. Prieš šį sandorį prie Prancūzijos ambasados penktadienį rengiama protesto akcija.
Naujienų agentūra „Reuters“ citavo ministrą anksčiau sakant, kad Prancūzija artimiausiu metu nesvarstys išankstinio „Mistral“ klasės laivų sandorio nutraukimo su Rusija, toks žingsnis gali būti žengtas nebent spalį, prieš pat perduodant vieną iš laivų Maskvai.

One Reply to “Žiniasklaida: prancūzų gynybos ministras siūlys pastiprinti Baltijos šalių oro policijos misiją”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Ka tai duos,keli lektuveliai? Ir kiek tai kainuos Lietuvai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto