Žiniasklaidos atstovams surengta viktorina

Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybėje surengta viktorina „Aš ir kalba“. Sudalyvauti viktorinoje ir savo žinias pasitikrinti pakviesti Mažeikių rajono žiniasklaidos atstovai.

Pasitikrino žinias

Vasario 21 dieną buvo minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Valstybinė lietuvių kalbos komisija nuo vasario vidurio iki kovo 11-osios Lietuvoje ir užsienyje inicijuoja renginius, skirtus lietuvių kalbos prestižui didinti.
Vienas tokių renginių – viktorina „Aš ir kalba“ – Mažeikių rajono savivaldybėje surengtas pirmą kartą.
Viktorinos dalyviams buvo pateikti 27 klausimai, kuriuos organizatoriai suskirstė pagal tris temas: lietuvių kalba, kalbos kultūra, kalbos margumynai. Tad buvo galima pasitikrinti žinias ir apie taisyklingą skyrybą bei rašybą, ir apie garsiausius lietuvių autorių parašytus kūrinius.

Ragino nesigėdyti tarmės

Pasak savivaldybės mero pavaduotojos Irenos Macijauskienės, tarp dviejų mūsų šaliai svarbių švenčių – Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – prasminga pamąstyti apie gimtosios kalbos svarbą, pasitikrinti žinias. Neseniai visi norintieji galėjo rašyti Nacionalinį diktantą, o dabar į smagią viktoriną pakviesti ir žiniasklaidos atstovai.
Apibendrinę, ištaisę klaidas viktorinos organizatoriai paskelbė ir apdovanojo tris geriausiai pasirodžiusias rajone leidžiamų laikraščių atstoves: Gajutę Abelkienę, Stanislavą Gintvainytę ir Neringą Švelnienę.
Simbolinėmis mero padėkos dovanėlėmis buvo apdovanoti visi viktorinos dalyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto