Žiniasklaidos konkurso laureate tapo „Santarvės“ žurnalistė

Konkursą apie ligą – vyrų žudikę – visose kategorijose laimėjo moterys. K. Varkalytė – antra iš dešinės. Viduryje – Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas G. Žižys.

Neseniai Prostatos vėžio prevencijos paramos ir labdaros fondas inicijavo akciją „Išsaugokime vyrus“. Jo metu organizuoto žiniasklaidos konkurso laureate tapo „Santarvės“ žurnalistė Kristina Varkalytė.

Vertino įvairūs specialistai

„Žiniasklaida prieš prostatos vėžį“ – taip skambėjo akcijos „Išsaugokime vyrus“ metu organizuotas konkursas šalies žurnalistams. Daugiau kaip 40 darbų buvo vertinami šešiose kategorijose.
Tarp regioninės žiniasklaidos pateiktų kūrinių geriausiu pripažintas „Santarvės“ korespondentės Kristinos Varkalytės straipsnis „Onkologine liga susirgęs vyriškis: „Nebijoti ir įsiklausyti į save“.
Straipsnius vertino Lietuvos urologų draugijos pirmininkas dr. Daimantas Milonas, Lietuvos visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Neringa Tarvydienė, Prostatos vėžio prevencijos paramos ir labdaros fondo bei Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys. Komisijai vadovavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto vadovas prof. Žygintas Pečiulis.
Komisijos narė N. Tarvydienė džiaugėsi, kad žurnalistai padeda specialistams šviesti žmones apie sveikesnį gyvenimą ir aplinką.
„O skaitant darbus mane labai nustebino tie, kurie buvo labai asmeniški, kur pasakojami atvejai, kaip vyras jautėsi, ką jis galvojo. Šitie straipsniai įkvėpė toliau dirbti ir pačius visuomenės sveikatos specialistus,“ – akcentavo komisijos narė.

Ragino nebijoti tikrintis

Konkursą laimėjusi „Santarvės“ publikacija – interviu su prostatos vėžiu sergančiu mažeikiškiu. Penkiasdešimt šešerių metų vyrui vasarį buvo atlikta prostatos šalinimo operacija, tačiau jis liudijo, kad tai eilinė liga – jei tik ji aptinkama ankstyvos stadijos.
„Mes bijome nežinios: o kas, jeigu bus? Neisiu, nes baisu ir neaišku. Atsikratykime tų fobijų. Norėkime pažinti save tokius, kokie mes esame. Mes esame gražūs, mes esame puikūs, be galo sudėtingi ir šitiek galintys!“ – tąkart „Santarvei“ pasakojo mažeikiškis.
Vyriškio įsitikinimu, neverta iš žinios apie onkologinį susirgimą daryti „bombos“. Kada nežinojome apie vėžinius susirgimus, žmonės gyveno, mirdavo, ir viskas. Pasak pašnekovo, lygiai tas pats vyksta ir dabar, tik vienas skirtumas – mes žinome. Tad geriau savimi pasirūpinti kuo anksčiau.
Žurnalistės pašnekovas išsakė ir vieną savo idėją: būtų smagu suburti žmones, užkluptus prostatos vėžio. Būdami kartu galėtų vienas kitą palaikyti bei dalintis informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto