Žinomo žolininko teigimu, ligas nulemia gyvenimo būdas

Susitikime su V. Skirkevičiumi dalyvavę mažeikiškiai jam pateikė ne vieną klausimą apie tai, kaip jaustis ir gyventi geriau. Alinos Jonikės nuotr.

Klubo „Mano namai“ narių kvietimu, trečiadienį Mažeikiuose lankėsi žinomas žolininkas, farmakologas Virgilijus Skirkevičius. Jis mažeikiškiams pakartojo žinomą tiesą: stebuklus daro tinkama mityba ir vidinė ramybė, o ligos – pasekmės to, kaip gyvename.

Daug svarbių dalykų

Daugelis V. Skirkevičių pažįsta iš televizijos laidų – kaip žolininką ar liaudies medicinos ekspertą. Tačiau jis turi vaistininko–farmakologo išsilavinimą, Lietuvos sveikatos mokslų universitete studentams dėsto gydymo vaistažolėmis kursą.
„Aš labai daug dirbu su cheminiais vaistais, kuriu preparatus. Būtent tas darbas man leidžia kalbėti apie augalų ir cheminių vaistų gydomąsias savybes“, – sakė V. Skirkevičius.
Dar prieš pradėdamas pasakoti apie konkrečių augalų savybes ir įtaką žmonių savijautai bei sveikatai, svečias įspėjo: gydant vaistažolėmis, svarbu išsiaiškinti net ir tokius dalykus, kaip žmogaus temperamento tipas, nes tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam.
Pavyzdžiui, melancholikui įdavus raminantį poveikį teikiančių žolelių, jis gali nugrimzti į dar didesnį, nei įprasta, liūdesį, nerimą.
Dar svarbiau įvertinti žmogaus ūgį, svorį, persirgtas ligas ir panašius dalykus.

Darome keletą klaidų

Žolininkas negaili patarimų tiems, kurie jau yra pamėgę savo sveikatą stiprinti vaistažolių arbatomis.
V. Skirkevičiaus teigimu, žmonės dažnai daro klaidą: vienokią ar kitokią arbatą pavartoja keletą dienų ar savaičių ir tikisi pajusti teigiamų rezultatų.
Vaistažoles gerti reikėtų cikliškai: 21 dieną arbatą geriame, po to darome 21 dienos pertrauką, tada vėl geriame. Ir taip 3 mėnesius, nes būtent per šį laiką atsinaujina kraujas.
Arbatos mėgėjai daro ir kitą klaidą: užpliko jas ką tik užvirusiu vandeniu.
„Klasikinis būdas yra vaistažoles užpilti 85 laipsnių karščio vandeniu. Žinokite, kad „užburbuliavęs“ vanduo nužudo augalų vaistines savybes“, – akcentavo žolininkas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto