Žmonės naudojosi proga geriau pažinti savo rajono ir šalies istoriją

Po „protų mankštos“ Užlieknėje pažymėta: nugalėjo draugystė ir bendrystė.

Bendruomenės stengiasi toliau laikytis principo – burtis ir Vasario 16-ąją pažymėti kitaip. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras surengė ekskursiją po Mažeikių naujamiestį. Žemalėje ir Užlieknėje vyko šiai progai skirti protų mūšiai.

Kitu žvilgsniu – į savo miestą

Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė bei turizmo vadybininkė Rasa Nabažaitė pakvietė kitomis akimis pažvelgti į naujamiesčio objektus. Šis renginys sudomino gana gausų – 30 žmonių – būrį. Iš jų – tik keli miesto svečiai, visi kiti – mažeikiškiai.

Pažintinės istorinės ekskursijos metu įdomių faktų papasakota apie Gabijos gimnaziją, vadinamąjį Sodų trikampį, Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrą (buvusią polikliniką), Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, Kultūros centrą, buvusio centrinio pašto pastatą.

Net ir daug metų čia gyvenantys žmonės galėjo sužinoti naujų dalykų. Pavyzdžiui, ne daug kas žinojo, kad po Mažeikiais yra „palaidotos“ trys Juodpelkio upelio atšakos. Tai lemia grunto drėgmę ir daro įtaką miesto statiniams, ypač didesniems nei penkiaaukščiai. Pastebėta, kad, vos pastačius didesnį pastatą, jis pradeda griūti – ir tai lemia ne statybos kokybė, o miesto gruntas. Išsiklaipiusios šaligatvio gatvelės – irgi to pasekmė.

Protmūšiai suteikia galimybę ne tik pasivaržyti, bet ir sužinoti kažką naujo. Renginio Žemalėje akimirka.

Ekskursijos vadovės papasakojo, kad prie vadinamojo Sodų trikampio parkelio esančiame dvylikaaukštyje yra nutikusi įdomi istorija.
Sovietiniais metais du mažeikiškiai iškėlė virš namo Lietuvos vėliavą ir prie jos prikabino „skarbonkę“. Vyrai pranešė, kad šis namas yra užminuotas.
Nors viską jie stengėsi daryti slaptai, pamažu išsiaiškinta, kas tai padarė. Vienas iš mažeikiškių ilgiems metams buvo ištremtas į lagerį, tačiau vėliau sugrįžo į savo miestą ir toliau čia dirbo. Kitas buvo uždarytas psichiatrinėje ligoninėje, apie jo likimą nieko nežinoma.

Šventės išvakarėse – intelektuali mankšta

Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktis Žemalėje ir Užlieknėje buvo paminėta protmūšiu.
Į Žemalės kultūros namus susirinko 8 komandos. Dauguma dalyvių – šio kaimo gyventojai, tačiau buvo atvykusių iš Skuodiškių, Mažeikių.

Visi protmūšio klausimai – vienaip ar kitaip buvo susiję su Lietuva, jos istorija. Viename iš septynių turų patikrintos dalyvių žinios apie Mažeikių miestą ir rajoną. Geriausiai pasirodė jungtinė Skuodiškių-Mažeikių komanda.

„Žemalės kultūros namuose susirinko patys šauniausi, protingiausi. <…> 105-asis Lietuvos gimtadienis paminėtas puikiai! Šauni atmosfera, puikūs dalyviai“, – feisbuko paskyroje įspūdžiais dalijosi renginio organizatoriai. Jų pastebėjimu, tokie renginiai skirti ne tik pasivaržyti, bet ir sužinoti ką nors naujo.
Užlieknėje organizuotame protų mūšyje taip pat dalyvavo 8 komandos: dvi iš Mažeikių, keturios – iš Tirkšlių, po vieną – iš Šerkšnėnų ir Užlieknės.

Vyko trys turai, kiekviename – po 10 klausimų. Nugalėjo komanda iš Mažeikių, ji apdovanta prizu – galimybe apsilankyti Mažeikių boulinge.
„Nugalėjo draugystė ir bendrystė, dėkojame kaimynams ir draugams, kad atvykote ir dalyvavote. Be Jūsų ši šventė nebūtų įvykusi“, – džiaugėsi šventinio renginio organizatoriai.
Nuotraukos Salomėjos MACIJAUSKIENĖS ir iš bendruomenės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto