„Žolinės vainiką“ pynė ir tirkšliškių „Subatvakaris“

Šventėje „Žolinės vainikas“ kapela „Subatvakaris“ atstovavo Mažeikiams. Asmeninio albumo nuotr.

Ilgėja Tirkšlių kultūros centro kapelos „Subatvakaris“ koncertų ir išvykų sąrašas. Šį kartą kapela Mažeikiams atstovavo tryliktojoje respublikinėje liaudies kapelų šventėje „Žolinės vainikas“, tradiciškai vykstančioje Radviliškio rajono Šeduvos miestelyje.


Pakvietė seni draugai

Kapelos „Subatvakaris“ vadovas Antanas Erlickas pasakojo, kad Šeduvoje jų kolektyvas koncertuoja jau ne pirmą kartą: čia tirkšliškius į šventę kviečia jos entuziastas – kolektyvo „Užuovėja“ vadovas Edvinas Kažukauskas ir bendraminčiai. 
Šventėje, įskaitant šeimininkus ir tirkšliškius, iš viso dalyvavo 8 kolektyvai iš Kelmės, Šakių, Šiaulių, Biržų, Kėdainių, Pagėgių – kiekvienas kolektyvas turėjo parodyti pusvalandį trunkančią programą.


Pradžia – miesto aikštėje 

Šventė Šeduvoje prasidėjo koncertu miesto aikštėje: čia šeduvius ir miestelio svečius su muzika ir dainomis pasitiko Kelmės miesto bendruomenės meno mėgėjų kapela „Sūkurys“, vadovaujama Justino Kasparo, vėliau kraštiečius pakeitė Mockaičių kaimo kapela ir jos vadovas Arvydas Čižauskas.

Kolektyvai turėjo atlikti pusės valandos programą. Asmeninio albumo nuotr.

Šioje aikštėje surengta gyvų gėlių ir kompozicijų paroda, kurios atsiradimu rūpinosi Radviliškio rajono ir Šeduvos miestelio įstaigų, visuomeninių organizacijų darbuotojai.


Pateikė staigmenų

Šventės dalyvių ir žiūrovų eisena iškilmingai patraukė Šeduvos parko vasaros estrados link. 
Šventinio koncerto metu žiūrovams buvo pateikta keletas staigmenų: garsiosios „Zyplių kaimo kapelos“ vadovas Remigijus Poderis atvežė kitą Šakių rajono kolektyvą – Lukšių kultūros centro kapelą „Graja“, o Šeduvos kapelos „Užuovėja“ vadovas E. Kažukauskas šventės dalyviams pristatė šio kolektyvo jaunimo grupę, kuriai žiūrovai negailėjo aplodismentų.


Žiūrovų neapvylė

„Subatvakariui“, kaip patikimam kolektyvui, reikėjo pasirodyti prieš pat šventės finalą, tad tikimės, kad šventės organizatorių ir žiūrovų neapvylėme“, – svarstė A. Erlickas. 
Šventė baigėsi bendru visų kolektyvų pasirodymu, didžiulio laužo įžiebimu bei fejerverkų fiesta.
Nepavargusieji nuo muzikos garsų ir įspūdžių dar galėjo pasižiūrėti vokalinio-instrumentinio ansamblio „Dainava“ koncertą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto