Žolininkė pataria prie vaišių stalo nepamiršti saiko

Atsisėdę prie šventinio stalo neretai neapskaičiuojame savo galimybių: persivalgome, per daug prisiskanaujame įvairių gėrimų, o paskui skundžiamės bloga savijauta.
„Kada nekamuoja virškinimo problemos, ir nuotaika geresnė“, – įsitikinusi žolininkė Jadvyga Balvočiūtė, dalindama patarimus, kaip tų nemalonumų išvengti.

Pataria arbatas gerti prieš šventes

Žolininkės teigimu, prieš šventes derėtų prisiminti visas namuose turimas vaistines žoleles, kurios gerina virškinimą, pakelia nuotaiką. Prieš pat vakarėlį patartina gerti kepenų, kasos veiklą gerinančią arbatą ir taip paruošti skrandį šventėms.

O jeigu to nespėjome padaryti prieš šventes? Žolelės padės atkurti normalų organizmo funkcionavimą ir po to.

„Persivalgius padės margainio žolelių, kiaulpienių šaknų, vaisių arbatos, o pavartojus per daug alkoholio – stipri mėtų arbata ir kitos kvapnios ir stiprios arbatos. Svarbiausia, kad jos tik nebūtų saldintos – priešingu atveju teigiamo poveikio nesulauksime“, – paaiškino pašnekovė.

Teigiamai veikia spygliuočių arbatos

Paklausta, kokiomis gydomosiomis ar prieskoninėmis žolelėmis būtų galima paįvairinti vaišių stalą, belaukiant Arklio metų, J. Balvočiūtė patikino į horoskopus visiškai nesigilinanti.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad būtų gerai nueiti pasivaikščioti į mišką, o pareinant parsinešti keletą eglių ar pušies spyglių. Užpylus juos verdančiu vandeniu gaivinantis gėrimas ne tik pagerins virškinimą, bet įdėjus jonažolės šakelę, ir tonizuos“, – patarimus dalijo J. Balvočiūtė.

Be kita ko, ji pabrėžė, kad sveika būtų pasimėgauti ir karšta vonia su pušų bei eglių spygliais.

Peršalus padės stiprios arbatos

O jei pasitinkant Naujuosius metus perpūs šaltukas?
Tada, pasak pašnekovės, padės iš vidaus šildančios arbatos. Ypač tinka gėrimai su imbieru, gvazdikėliais. Žolininkė pastebi, jog su šiais ingredientais dera ir karštas vynas, tik juokauja, kad galbūt po audringų švenčių tai priims ne kiekvieno skrandis.

Šie ingredientai netiks ir padidėjus skrandžio rūgštingumui. Tada patariama išgerti kažko švelnaus. Puikiai padės ir juodoji arbata be priemaišų. Šis nesaldintas gėrimas pagerins ir skrandžio bei kitų organų veiklą.
Vis tik žolininkė teigė besilaikanti nuomonės, kad ne valgiai ar gėrimai ateinančiais metais neš sėkmę, bet pačių nusiteikimas.

„Puikiai nusiteikę prašuoliuosime visur, kur tik norėsime, ir tokiu greičiu, kokiu pageidausime patys“, – optimistiškai nusiteikus Naujuosius skatino pasitikti J. Balvočiūtė.

2 Atsakymai į “Žolininkė pataria prie vaišių stalo nepamiršti saiko”

  1. Jonas parašė:

    Reikia pilti kiek telpa.

  2. darius parašė:

    visuomet naudoju žolelių trauktinę 0,5 litro 45 proc. stiprumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto