ŽŪM iš ES prašys 32 mln. eurų paramos pieno sektoriui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama 32 milijonų eurų paramos Lietuvos pieno sektoriui.

Pieno sektoriui gresia išnykimas

„Situacija pieno sektoriuje yra labai sudėtinga, todėl prašome Europos Komisijos skirti Lietuvai paramą. Pieno supirkimo kaina šiuo metu yra žemesnė už jo savikainą, tad ūkininkams gresia bankrotas, o pieno sektoriui – išnykimas“, – ministerijos pranešime cituojama žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Lietuvoje pieno gamintojų pajamos už parduotą pieną 2015 m. sausį–liepą buvo apie 30 proc. mažesnės, palyginti su 2014 m. atitinkamu laikotarpiu. Lietuvos ūkininkai kartu su kitų Baltijos šalių ūkininkais pastaruoju metu gauna pačią mažiausią kainą visoje ES, kuri yra maždaug 25 proc. žemesnė negu ES vidurkis. Šių metų birželio mėnesį vidutinė žalio pieno kaina Lietuvoje buvo vos 20,7 euro už 100 kg, ji toliau krinta ir, išankstiniais duomenimis, liepą yra apie 20,1 euro už 100 kg.

Ragina pasirašyti ilgalaikes žaliavos supirkimo sutartis

Pieno perdirbėjams ir gamintojams nesutariant dėl perteklinio vietinio pieno supirkimo, Premjeras Algirdas Butkevičius siūlo galimybę nustatyti žemutines pieno supirkimo kainas, perdirbėjus ir gamintojus taip pat ragina pasirašyti ilgalaikes žaliavos supirkimo sutartis.
Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos pieno sektoriaus problemas V. Baltraitienė ir A. Butkevičius Briuselyje aptars su Filu Hoganu – Europos Komisijos nariu, atsakingu už žemės ūkį ir kaimo plėtrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto