ŽŪM: veiksmų planas jau parengtas

Žemės ūkio ministerija trečiadienį Vyriausybėje pristatys veiksmų planą, kuris padės Lietuvos žemdirbiams, gamintojams ir verslininkams sumažinti patiriamus nuostolius.
Žemės ūkio ministerija ketina bendradarbiauti su kitomis ministerijomis ir Europos Sąjungos institucijomis bei derėtis dėl paramos ir lengvatų.

Svarbiausia – garantuoti produkcijos supirkimą

„Lietuvos verslas yra lankstus ir imlus naujovėms, o mes savo ruožtu stengsimės padėti ir suderinti palankius sprendimus politiniu lygmeniu. Šiandien yra svarbiausia garantuoti žemės ūkio produkcijos supirkimą, o tai padės išsaugoti žmonių darbo vietas“, – pažymėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Žemės ūkio ministerija ketina kreiptis į ES institucijas dėl skubių rinkos reguliavimo priemonių įvedimo mėsos ir pieno sektoriuose. Artimiausiu metu bus parengtas raštas ES žemės ūkio komisarui Dačianui Čiolosui.
Taip pat planuojama kreiptis į Europos Komisiją dėl eksporto išlaidų kompensavimo.

Steigs žemės ūkio atašė etatus

Žemės ūkio ministerija ketina pasiūlyti Finansų ministerijai peržiūrėti mokestinę bazę. Įvedus tam tikras lengvatas žemdirbiai ir gamintojai turėtų išlaikyti panašias gamybos apimtis.
Manoma, kad naujas eksporto rinkas padės atverti įteisintas ritualinis skerdimas, tai yra ypač aktualu musulmoniškoms šalims, kurios domisi lietuviška galvijiena.
Dar viena galimybė padėti verslui ir žemdirbiams – naujų žemės ūkio atašė etatų įsteigimas valstybėse, kurios gali tapti potencialiomis eksporto rinkomis – šiuo metu kalbama apie Kiniją ir Pietų Afrikos regioną.
Pagrindinė atašė užduotis – naujų ryšių užmezgimas ir potencialių verslo partnerių paieška.
Žemės ūkio ministerija siūlys Vyriausybei supirkus vietinę produkciją teikti pagalbą Ukrainai, kurią ir toliau krečia neramumai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto