Žvalgytuvės poligone žmonių nenuramino

Nuotr. iš Švencionių rajono savivaldybės tinklalapio

Planai įrengti Vakarų Lietuvos karinį poligoną vis dar tebekelia nerimą Mažeikių rajono ir dar trijų šio regiono savivaldybių gyventojams. Atsakymų trūksta ir Savivaldybių vadovams. Daug neatsakytų klausimų liko ir po Krašto apsaugos ministerijos organizuotų žvalgytuvių Pabradės kariniame poligone.
Ministerija ramina, kad jokie konkretūs sprendimai dėl poligono steigimo dar nėra priimti, ir tikina, jog dar laukia galimybių svarstymas su vietos savivalda, bendruomenėmis, verslininkais.
Gyventojų tai nesustabdė – jie toliau vienijasi, priešindamiesi galimam kariniam poligonui. Tuo labiau kad neaišku, kaip sprendimams gali atsiliepti valdžios pasikeitimai, susiję su Seimo rinkimais.

„Santarvė“ jau rašė apie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) planus įkurti naują karinį poligoną Vakarų Lietuvoje, kuris apimtų Mažeikių, Telšių, Akmenės ir Šiaulių rajono teritorijas. Pagal numatytus Bendrojo plano sprendinius, poligono teritorijoje atsidurtų dalis Tirkšlių seniūnijos ir vos ne pusė Viekšnių seniūnijos.
KAM pranešime buvo informuojama, kad kuriamas poligonas turėtų apimti apie 12 tūkst. ha teritoriją, kurioje būtų dislokuojami NATO padaliniai bei organizuojamos įvairiapusiškos krašto apsaugos pratybos. Skelbta, kad planuojama naujo poligono įkūrimo projektą įgyvendinti keturiais etapais iki 2025 metų.
Tokia žinia išjudino aktyvius gyventojus: susibūrė iniciatyvinės grupės, „Facebooko“ puslapis „Žemaitija prieš karinį poligoną“, renkami parašai, pasirašoma peticija, kai kur organizuotos protesto akcijos.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Žvalgytuvės poligone žmonių nenuramino”

 1. Anonimas parašė:

  Niekaip nepaskandina durniu laivo,tai pades nato

 2. Nikki parašė:

  Bus poligonai, bus su kuo ir kariauti! Nebus poligono, bus taika. Taip yra siam pasauly, ka istransliuosi, toki rezultata gausi.Manau tas poligonas ne siaip sau- o tai susiije su Covid, kad kariai, kai skiepys butu arciau prievartinei testacijai. Beveik isitikinusi…

 3. Rimas parašė:

  Reiks ir bus man netrukdo =))

 4. Arnas parašė:

  Ko čia triedziat dėl to poligono, reikės ir bus

  1. Simona parašė:

   Ar suprantate, kad bus sprogdinama, šaudoma, bus negalima vaikščioti 22500 ha plote, nes ten vyks karinės pratybos. Karo atmosfera

 5. Romas parašė:

  Kai klasteriui žemes nerado, poligonui randa….! Kada Mažeikiai tures padoresne valdžia !

  1. Harmonija parašė:

   Nu kad Akmenė turi seime Ąžuola tai nieko Mažeikiai ir negaus …

 6. prieš parašė:

  Ar mums neužtenka jau esamų poligonų??? Kas gali norėti, kad tave išmestų iš tavo namų? Kas gali norėti, kad tavo keliais važinėtųsi tankai? Kas gali norėti, kad tavo namų langai drebėtų nuo sprogimų? Kas gali norėt, kad negalėtum nueit į mišką nei grybaut, nei uogaut? Su kuo ruošiamės kariaut???

  1. Mažeikietis parašė:

   Nori militaristai, ištroškę karo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*