Žvejai pasitikrino sugebėjimus

Žvejybos sektorius varžybų dalyviams lėmė burtai. Nuotrauka iš draugijos archyvo

Kalnijų tvenkinyje vyko jau tradicinėmis tampančios rudeninės žūklės varžybos, kurias organizavo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos entuziastai.
Nugalėtojai iš vandens telkinio ištraukė 77 žuvis.

Žvejybos vietas lėmė burtai

Dalyvauti varžybose užsiregistravo net devynios komandos: po dvi iš Sedos ir Židikų, atvyko ukriniškiai, naftininkai, tradiciškai varžėsi Autobusų parko žvejai, savo komandas delegavo „Šilas“ ir „Gredluka“, šeši žvejai rungėsi asmeniškai.
„Taisyklės buvo paprastos – žvejojama viena plūdine meškere su vienu kabliuku, varžomasi tris valandas, žvejybos sektorius lėmė burtai. Kai kuriems jie buvo nepalankūs – net trylika žvejų per trijų valandų laikotarpį nepagavo nė vienos žuvies“, – pasakojo vienas iš varžybų organizatorių šalies garbės žvejys Juozas Kelmelis.
Iš viso varžybose startavo 33 žvejai, iš kurių trys moterys. Tik viena iš jų, ukriniškė Ligita Urbonienė, galėjo pasigirti laimikiu – ji sugavo dvi žuvis. Tarp žvejų rungėsi ir aštuonmetis Marius Vilimas, kuriam laimikiu džiaugtis šįkart neteko.

Didžiausia žuvis – karšis

Burtai ir žvejybinė sėkmė šiame turnyre lydėjo „Naftininkų“ komandą, kuriai atstovavo Raimondas Makauskas, Aurimas Baranauskas ir Mindaugas Vaišvila. Ši ekipa ištraukė 77 žuvis, kurių bendras svoris viršijo tris kilogramus.
Tik devyniomis žuvimis mažiau vandens telkinyje sužvejojo Židikų medžiotojų būrelio pirmoji komanda, kuriai atstovavo Zigmas Gintalas, Virgis Buivydas ir Stanislovas Zablackas, jų bendras laimikis svėrė 1980 gramų.
Gerokai nuo abiejų pirmaujančių ekipų atsiliko Ukrinų atstovai: Antanas Repšas, Ligita Urbonienė ir Darius Pocevičius, kurie ištraukė septyniolika žuvų, svėrusių septynis šimtus gramų.
Didžiausią žuvį per varžybas sužvejojo naftininkas R. Makauskas – 680 gramų karšį, beje, jis sugavo ir daugiausiai – 44 žuvis. Antras liko židikiškis Z. Gintalas su 37 žuvimis, trečias – A. Baranauskas, kurio „sąskaitoje“ – 24 žuvys.

Apdovanoti žūklės reikmenimis

Komandos prizininkės buvo apdovanotos ne tik medaliais ir taurėmis, bet ir specifiniais žvejybos reikmenimis – ritėmis, dėžutėmis žvejybos įrankiams susidėti bei dėklais meškerėms.
„Net ir nieko nesugavę žvejai nenusiminė – varžybų pabaigoje visų laukė ant laužo išvirta žuvienė. O svarbiausia juk ir buvo ne pagautos žuvies kiekis ar rezultatas, o pabuvimas gamtoje su bendraminčiais, tarp kurių kalbos netrūko. Noriu padėkoti visiems, kurie padėjo surengti šias varžybas. Tikiuosi, kad jos jau tampa gera tradicija“, – sakė J. Kelmelis.
Vasarį rajono žvejai buvo suplanavę poledinės žūklės varžybas, tačiau planus pakoregavo netikėtas atšilimas – ežeras užtvino vandeniu ir varžybos neįvyko. Pasak garbės žvejo, artimiausios ir bus poledinės žūklės varžybos, tik teks susiplanuoti optimaliausią jų organizavimo laiką, kad gamta neapviltų.

Svarbiausia, tvirtina žvejai, ne pagautos žuvies kiekis, o gerai praleistas laikas. Nuotraukos iš draugijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto