Žvejybos taisyklių būtina laikytis

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Vienu iš pagrindinių mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų yra neteisėta žvejyba tinklais. Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad už tokį pažeidimą gresia bauda iki 300 eurų, administracinio nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas, taip pat pažeidėjui privalu atlyginti žalą, padarytą žuvų ištekliams.

Aplinkosaugininkai primena, kad mėgėjų žvejybos įrankiai aiškiai apibrėžti – tai visi žuvims vilioti ir pagauti skirti įrankiai, kurių pagrindinis elementas yra žvejybinis kabliukas arba kabliukai, taip pat bučiukai ar samteliai vėžiams gaudyti, samteliai masalui ar žuvims iš vandens išimti bei povandeninės žūklės įrankiai.

Brakonieriai neteisėtai žūklei dažniausiai naudoja tinklus, gaudykles, didesnius, nei leistina, bučius, elektrinius žūklės įrankius. 

Ne mėgėjų žvejybos įrankiais gali naudotis tik asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka naudoja juos verslinei ar specialiajai žvejybai, ar mokslo ir mokymo tikslais. Tai žmonės, turintys teisėtai įsigytus ir suženklintus ne mėgėjų žvejybos įrankius, kuriuos gali naudoti privačiuose vandens telkiniuose.  

Pažymėtuosius tinklus galima naudoti tik tame vandens telkinyje, kuriame ne mėgėjų žvejybos įrankį naudoti buvo gautas leidimas, kitu atveju jis tampa neteisėtu žvejybos įrankiu.

Aplinkosaugininkai ragina gyventojus, pamačius nelegaliai statomus žvejybos įrankius ar kitą įtartiną veiklą, informuoti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto