Žvėrių suskaičiuoti nepavyko

Eltos nuotr.

Praėjusią savaitę, vasario 7 ir 10 dienomis, visoje šalyje buvo skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių.

Kaip numato Vilko apsaugos planas, populiacijos dydis ir paplitimas šalyje turi būti vertinamas kasmet pagal šių gyvūnų apskaitos rezultatus. Paprastai apskaita atliekama registruojant jų pėdsakus sniege, todėl skaičiavimams reikia tinkamų oro sąlygų.
Pernai vilkai pagal pėdsakus neskaičiuoti, nes nebuvo sniego, šiais metais mūsų rajone, kaip ir daugelyje kitų miškų urėdijų, dėl sniego trūkumo skaičiavimas taip pat buvo atšauktas.
„Mažeikių rajone vilkų ir lūšių apskaita buvo atšaukta, nes kaip tik tomis dienomis neliko sniego. Šie skaičiavimai vykdomi, kai sniego yra pakankamai, nes reikia tam tikrą atkarpą sekti gyvūnų pėdsakus, įsitikinti, kad tai tikrai šių žvėrių pėdsakai, juos matuoti. Likęs nedidelis kiekis sniego buvo apšalęs, todėl ir nepavyko atlikti skaičiavimų“, – sakė Mažeikių miškų urėdijos miško apsaugos inžinierius Paulius Gedrimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto